Педагоги із різних куточків України взяли участь у теоретико-практичному семінарі «Наступність дошкільної та початкової освіти в контексті соціальної мобільності»

Понад 100 педагогів-практиків зі Львова, Києва, Івано-Франківська, Дрогобича, Хмельницького, Глухова, Чернівців, Кам’янки-Бузької та Бродів взяли участь у Регіональному теоретико-практичному семінарі «Наступність дошкільної та початкової освіти в контексті соціальної мобільності», який відбувся 20 січня 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Під час відкриття семінару в Дзеркальній залі Університету присутніх привітала завідувач кафедри початкової та дошкільної освіти, доктор педагогічних наук Наталія Мачинська, побажавши усім учасникам плідної роботи та жвавих дискусій.

Проректор з науково-педагогічної роботи Ярослав Гарасим відзначив, що проведення семінару співпало зі знаменною для Львівського університету датою – саме у цей день 356 років тому Ян ІІ Казимир підписав диплом, який надавав єзуїтській колегії у Львові «гідність академії і титул університету».

Ярослав Іванович, привітавши учасників семінару, додав, що факультет педагогічної освіти є наймолодшим в Університеті, але упродовж усієї історії вищого навчального закладу його науковці та працівники своєю невтомною працею творили педагогічну науку, формували ідеї, які ставали визначальними для становлення та розвитку освітнього процесу.

«Сьогодні ми маємо активно працювати над формуванням векторів розвитку педагогічної науки й над вирішенням актуальних питань реформування освіти, зокрема дошкільного навчання. Саме ви, педагоги-практики, як ніхто інший зможете це зробити, розуміючи й усвідомлюючи важливість дидактики, навчання та виховання молоді і їхнього духовного потенціалу», – зазначив Ярослав Гарасим.

Учасників семінару привітав декан факультету педагогічної освіти ЛНУ ім. Івана Франка Дмитро Герцюк, зазначивши, що педагогічна освіта і наука у Львівському університеті розвивається упродовж століть, і сьогодні вона представлена не тільки спеціалізаціями на певних факультетах, але й інституційно – з 2015 року в Університеті діє факультет педагогічної освіти. Дмитро Герцюк наголосив на важливості проведення такого семінару, адже сьогодні педагогам необхідно обговорити «концепцію створення нової української школи», опираючись на досвід і практику попередніх поколінь своїх колег.

Учасники семінару продовжили роботу на пленарному засіданні, де обговорили питання наступності дошкільної та початкової освіти в контексті реалізації концепції Нової української школи; професійної мобільності педагога; наступності у реалізації програми виховання дітей дошкільного і молодшого шкільного віку; обмінялися міркуваннями щодо суспільних детермінант наступності дошкільної та початкової освіти як складової успіху становлення особистості та ін.

Учасники семінару працювали також у секціях за такими напрямами: «Наступність та перспективність дошкільної та початкової освіти відповідно до державних стандартів»; «Змістове наповнення освітнього простору двох суміжних ланок освіти»; «Партнерська взаємодія дошкільної та початкової ланок освіти (співпраця ДНЗ з початковою школою); «Удосконалення форм організації занять і методів навчання в старших дошкільних групах та початкових класах»; «Особливості організації занять і проведення уроків з фахових дисциплін дошкільної та початкової освіти»; «Формування професійної компетентності та соціальної мобільності вихователів ДНЗ і вчителів початкової школи до роботи в умовах полікультурного середовища»; «Інноваційні технології та авторські школи підготовки конкурентноспроможних фахівців дошкільної та початкової освіти в контексті соціальної мобільності»; «Соціокультурна компетенція педагога як складова його професійної компетентності та соціальної мобільності».

Крім того, учасники семінару взяли участь у двох майстер-класах – «Казкотерапія як метод профілактики різних видів залежностей у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку» та «Практичні заняття з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку на заняттях аплікації та моделювання з паперу при опрацюванні новорічно-різдвяної теми».

Додамо, що ініціаторами проведення семінару є кафедра початкової та дошкільної освіти факультету педагогічної освіти. Організатори заходу – Львівський університет імені Івана Франка, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото