Перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун зустрілася зі Ректором та студентами і викладачами Львівського університету

У рамках свого візиту до Львівського національного університету імені Івана Франка Перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун 27 травня 2016 року зустрілася з Ректором, професором Володимиром Мельником і проректором з науково-педагогічної роботи Ярославом Гарасимом, студентами та викладачами вишу.

Під час зустрічі Інна Романівна зосередила увагу на обговоренні питань щодо об’єктивності оцінювання знань студентів та якості викладання.

«Сьогодні важливо розробити систему анкетування, завдяки якій можна буде визначити як рівень, так і якість знань студентів. Є механізми та можливості, але чи є готовність це робити? Потрібно усвідомити одне – генеруючи будь-яку ініціативу, про неї потрібно голосно говорити, і, як свідчить мій досвід, її почують на вищих рівнях влади», – зазначила Інна Романівна.

Обговорюючи питання реформування вищої освіти, Інна Совсун зазначила, що «в цьому процесі найважливішим є підвищення ролі студентів і якості освіти».

У цьому контексті Перший заступник Міністра повідомила, що університети мають право самостійно визначати дисципліни спеціалізації, а студенти їх обирати за тими чи іншими критеріями. «Таким чином, завдяки вищезазначеній ідеї про анкетування, можна дізнатися, чому студенти обрали саме цю дисципліну – через те, що це легкий предмет, чи тому, що можна легко отримати оцінку», – сказала Інна Совсун.

Також Інна Романівна розповіла про нововведення, над яким працює Міністерство освіти і науки України, – розроблення системи тестів загальної і спеціальної компетенції, які визначатимуть здібності студентів до навчання в цілому, з метою визначення потенційної можливості здобувати ще одну освіту.

Згідно зі сучасною системою вступу до вишу, абітурієнти складають зовнішнє незалежне оцінювання і за результатами тестування визначають перспективи й потенційні можливості свого навчання в університетах. А відтак, Інна Совсун зазначила, що важливо проводити ЗНО у дві сесії – головну і додаткову з огляду на об’єктивні обставини. «Головне у цьому процесі – забезпечити однаковий рівень тестів з метою об’єктивного оцінювання знань абітурієнтів», – вважає вона.

За словами Першого заступника Міністра, цього року експерти відзначили високу якість тестів ЗНО порівняно з попередніми роками. «До слова, цьогоріч Уряд виділив на проведення ЗНО 30 мільйонів гривень додаткових коштів», – повідомила Інна Совсун.

«Реформування вищої освіти – це передусім реформування університетів. Але цей процес повинні забезпечувати ви ізсередини», – сказала наостанок Інна Совсун.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото