Підсумки наукової діяльності Львівського національного університету імені Івана Франка за 2014 рік

2 квітня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України відбулась звітна кампанія щодо підсумків наукової та науково-технічної діяльності ВНЗ і наукових установ за 2014 рік, у якій взяв участь проректор з наукової роботи Роман Гладишевський, представивши звіт Львівського національного університету імені Івана Франка.

Як засвідчують статистичні дані, за минулий Університет має вагомі здобутки в науковій роботі, зокрема наші вчені опублікували 88 монографій і 20 підручників, вийшло друком 32 випуски «Вісників Львівського університету» та інших періодичних видань. У 2014 році науковці Університету опублікували 4523 статті, серед яких 595 – у міжнародних виданнях, 233 – у виданнях, що мають імпакт-фактор. За сумарним індексом Гірша (43) наш ЛНУ ім. Івана Франка є третім серед університетів України з показниками: 4856 публікацій, 20 220 цитувань (дані рейтингу Scopus, грудень 2014).

Найефективніші розробки вчених нашого Університету захищені 43 патентами України.

Наукові, науково-педагогічні працівники й аспіранти впродовж минулого року успішно захистили 134 кандидатських і 5 докторських дисертацій.

Зі звітний період було організовано й проведено 63 наукові конференції, з них 28 – міжнародних.

Варто відзначити й високий рівень студентської наукової роботи. Так, 79 студентів Львівського університету минулоріч взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади, 19 з них отримали нагороди, 23 студенти стали призерами ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із природничих, технічних і гуманітарних наук. У науковому доробку студентів Університету – 395 наукових статей і тези 975 доповідей на конференціях.

Для вдосконалення організації наукових досліджень та інноваційної діяльності в Університеті розпочато роботу зі створення наукового парку; ініційовано формування науково-дослідних інститутів задля об’єднання зусиль фахівців суміжних галузей науки; проведено семінари щодо підготовки проектів для участі в Рамковій програмі ЄС із наукових досліджень та інновацій HORIZON-2020; залучено міжнародні гранти, у тому числі для молодих учених, з метою розширення напрямів наукових досліджень; приведено у відповідність до стандартів Scopus окремі періодичні видання Університету, аби надалі вони були включені до переліку видань, індексованих міжнародними наукометричними базами.

 Завантажити звіт