Поглянь правді в очі: До питання про входження  України в НАТО

25 травня 2015 року на факультеті міжнародних відносин відбулась зустріч у форматі круглого столу на тему: «Україна – НАТО. Поглянь правді в очі».  Факультет відвідали відомі політики нашої держави, серед яких: український  дипломат, міністр закордонних справ України з грудня 2007 до березня 2009. Надзвичайний і повноважний посол України (1996), радник Посольств України у різних державах, Посол з особливих доручень Управління євроатлантичної співпраці МЗС України (2004-2005) Володимир СтаніславовичОгризко; український  політик, народний депутат Верховної Ради України І, ІІ, III, IV та VI скликань, у парламенті обіймав посаду Заступника голови Комітету у закордонних справах і зв’язках з СНД, був членом  Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України по опрацюванню проектів законів України про внесення змін до Конституції України, членом Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з моніторингу виконання Рекомендацій парламентських слухань «Про взаємовідносини та співробітництво України з НАТО» та Плану дій Україна-НАТО, членом груп з міжпарламентських зв’язків з Ірландією, Китайською Народною Республікою, Грузією Іван Олександрович Заєць; доктор економічних наук, професор, працював в Європейському банку реконструкції та розвитку, був радником  Прем’єр-міністра України та Голови Національного банку України, заступником Міністра фінансів України, після подачі у відставку очолив   Міжнародний інститут бізнесу, Президент громадської організації «Народні фінанси» Олександр Володимирович Савченко.

Завідувач кафедри міжнародних відносин та дипломатичної служби факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський, розпочавши зустріч,  наголосив на складному становищі України в теперішній час і з огляду на це  тема  круглого столу є на сьогодні більш, ніж  актуальною для нашої держави.

Про важливість дій і вибору молоді  в контексті розвитку держави в європейському та північно-атлантичному напрямку йшлося у виступі Івана Зайця.

Володимир Огризко закцентував увагу на двох основних напрямах, яких повинна дотримуватись українська влада та громадянське суспільство на шляху до євроінтеграційного розвитку та в контексті орієнтації на вступ до НАТО. Відомий дипломат озвучив ідею щодо необхідності проведення всеукраїнського  референдуму, аби зясувати, чи підтримує народ пропозицію вступу України до НАТО?.

Продовжуючи думку попереднього доповідача, генеральний директор ТОВ ТВК «Львівхолод», заслужений працівник сфери послуг, депутат Львівської обласної ради V і VI скликань Богдан Козак, який представлятиме організацію «Україна в НАТО» у Львові, поцікавився думкою студентів щодо цього питання. Молоді люди одностайно підтримали думку щодо вступу України в Організацію Північно-Атлантичного договору.

Цікава й актуальна тематика заходу викликала неабияку дискусію, у ході якої досвічені експерти поділилися  своїми думками зі студентами-міжнародниками.