Полоністика у Львові: 200 років ідеї

3 листопада 2017 року в рамках роботи конференції «Полоністика у Львові – 200 років ідеї» у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся Науковий симпозіум «Історія підручників з польської мови».

Привітала учасників наукового зібрання завідувач кафедри польської філології, професор Алла Кравчук, яка коротко розповіла про зародження полоністики у Львові та побажала усім плідної роботи.

Також з вітальним словом до учасників симпозіуму звернувся декан філологічного факультету Львівського університету, професор Святослав Пилипчук. Зокрема, він зробив екскурс в історію кафедри польської філології Львівського університету й наголосив на її науково-освітніх здобутках. Перефразувавши слова Івана Франка, Святослав Пилипчук побажав учасникам симпозіуму «збудувати нові світи» під час цієї українсько-польської академічної зустрічі.

Від імені Генерального консульства Республіки Польща у Львові учасників зустрічі привітав аташе Пьотр Худи. Подякувавши присутнім за любов до польської мови та культури, він відзначив, що саме викладачі та вчителі є справжніми амбасадорами, які розширюють горизонти і сприяють міжнаціональній комунікації.

Першою доповіддю симпозіуму став виступ директора Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка Василя Кметя «Легітимація дискурсу польськості в Єзуїтській академії у Львові XVII – XVIІI ст.».

З розлогим аналізом історії навчання та специфіки підручників давніх часів виступили і колеги із Вроцлавського університету (Польща): Анна Домбковська висвітлила тему «З чого навчалися у давні часи? Підручники для українців та росіян», а Анна Бужинська-Камєнєцка представила доповідь «Давні розмови для іноземців як приклад підручника для навчання комунікації».

Прозвучали також три доповіді, присвячені сучасним підручникам польської мови. Так,  Малґожата Ґембка-Воляк (Університет ім. Миколая Коперника, м. Торунь, Польща) розповіла про проблему використання найновіших підручників у вивченні польської мови як іноземної на лекторіях у слов’ян», Малґожата Пасєка (Вроцлавський університет, Польща) акцентувала увагу на використанні вибраних підручників для вивчення польської мови студентами-українцями у Вроцлавському університеті, а Кароліна Ґрабонь спільно із Марціном Мацьолеком (Сілезький університет, Польща) представили доповідь «Підручникова вимова, або про орфофонію у підручниках для навчання і вивчення польської мови як іноземної».

На завершення симпозіуму «Історія підручників з польської мови» відбулася дискусія, – присвячена питанням дослідження історії викладання, видавничим проектам та специфіці вивчення польської мови у Львівському університеті протягом століть, – яку промодерувала завідувач кафедри польської філології ЛНУ ім. Івана Франка, професор Алла Кравчук.

Світлини: Олега Вівчарика, Романа Лаврентія і Вікторії Кметь Більше фото