Понад 200 науковців з 22 країн світу беруть участь у Міжнародній конференції з функціонального аналізу

19 вересня 2017 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття Міжнародної конференції з функціонального аналізу, присвяченої 125-річчю від дня народження Стефaна Банаха. Взяти участь у конференції зголосилося понад 200 науковців з 22 країн світу.

Розповівши про історію одного із найдавніших вищих навчальних закладів Східної Європи, від імені ректорату Львівського університету учасників заходу привітав проректор з наукової роботи Роман Гладишевський. Окрему увагу Роман Євгенович акцентував на математичних дослідженнях, які провадили у різні роки вчені Університету і на багатих традиціях, пов’язаних з ними.

«Сьогодні Львівський університет – один із найкращих вищих навчальних закладів України. Високе реноме нашого Університету забезпечують славні академічні традиції, досвідчені вчені і молоді науковці. Бажаю кожному з Вас з користю провести час у Львівському університеті, плідно попрацювати, збагатитись новими ідеями і стати учасником цікавих дискусій», – звернувся до науковців Роман Гладишевський.

Також до вітальних слів долучилися директор Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Національного університету «Львівська політехніка» Петро Каленюк, директор Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України Роман Кушнір і представник Інституту математики НАН України Володимир Михайлець. Кожен із почесних гостей наукового зібрання наголосив, що масштабна конференція є вагомою подією для усієї європейської математичної спільноти.

На завершення церемонії урочистого відкриття заступник міського голови Львова Андрій Москаленко подякував Львівському університету за численні наукові заходи і запевнив, що розвиток науки – один із пріоритетів Львівської міської ради.

Під час пленарного засідання завідувач кафедри геометрії і топології механіко-математичного факультету Університету, професор Тарас Банах і доцент кафедри Ярослав Притула представили присутнім доповідь про особистість Стефана Банаха і його внесок у математичну науку.

Конференція триватиме три дні, упродовж яких провідні математики обговорюватимуть ключові питання функціонального аналізу та суміжних дисциплін. Загалом вчені виголосять 195 наукових доповідей.