Понад чотири тисячі першокурсників прийняли Присягу студента Львівського університету

1 вересня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулися урочистості з нагоди початку нового навчального року. Розпочалися урочистості святковою літургією у церкві Преображення Господнього, після якої на площі перед пам’ятником Іванові Франку зібралась академічна спільнота та гості свята для проведення урочистої посвяти першокурсників у студенти Львівського національного університету імені Івана Франка.

З початком нового навчального року університетську спільноту привітав Ректор ЛНУ ім. Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Адресуючи особливі слова вітання першокурсникам, Володимир Петрович наголосив на вагомій ролі кожного студента у процесі розбудови Української Держави.

«У Львівському університеті завжди високо цінують творчих особистостей, самостійну і незалежну думку, активну позицію тих, хто прагне свободи і демократії, тих, хто, удосконалюючи свій розум,  намагається з’ясувати фундаментальні закони світобудови, закономірності розвитку суспільства і призначення людини в цьому світі. Але отримання нового знання, якісна і фахова підготовка молоді не є самоціллю університетського життя. Засобами освіти та науки ми прагнемо створити усі необхідні передумови для становлення творчої, креативної, мислячої молодої людини. Бо тільки така людина може бути вільною, може прагнути справжньої, усвідомленої свободи, яка є необхідною умовою сильної держави. Саме тому ми розглядаємо наш Університет не лише як унікальний науково-освітній феномен, а, передовсім, як соціокультурне утворення, де формується свідомий громадянин нової України з доброю і фаховою підготовкою. Потужна і сильна Україна можлива лише тоді, коли будуть сильні і потужні національні університети», – висловив переконання Володимир Мельник.

Окрім того, Ректор наголосив, що викладачі і студенти Львівського університету, часто жертвуючи найдорожчим, завжди беруть активну участь у доленосних для країни подіях. «У смуті і тихій молитві ми завжди згадуватимемо Героїв України, які віддали життя на Майдані Незалежності у Києві і на східному фронті боротьби з російським агресором. Їхня жертва ставить перед нами особливі завдання і змушує до великої відповідальності – боронити тут, у Львові, фронт національної духовності і культури», – зазначив Ректор.

«Я переконаний, що навчання в Університеті утвердить у Вас відчуття національно-державницького обов’язку, відкриє можливості не лише для наукового й освітнього зростання, а й дозволить задовольнити Ваші соціально-культурницькі потреби для того, аби Ви сповна могли реалізувати свою багатогранну індивідуальність. Львівський університет відтепер завжди буде для вас відкритим», – звернувся Володимир Мельник до першокурсників.

На завершення Володимир Петрович подякував батькам першокурсників за виховання нового покоління громадян України, а працівникам Університету – за самовіддану, відповідальну і високопрофесійну роботу.

Як уже зазначив Ректор, багато викладачів, студентів і випускників ЛНУ ім. Івана Франка взяли безпосередню участь у Революції Гідності та у кривавому протистоянні з московським окупантом, поклавши власне життя за незалежність і свободу України. Новітніх Героїв нашої держави учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.

Після виголошення Присяги студента Львівського національного університету імені Івана Франка Ректор Університету провів урочистий акт імматрикуляції студентів першого курсу. Імматрикуляція є давньою академічною традицією, яка сягає витоками періоду середньовічних європейських університетів і засвідчує велику пошану, високу честь і статус університетського вихованця. Акт імматрикуляції у Львівському університеті відновили у 2011 році на честь студентів-українців, які на початку ХХ століття вперше склали присягу рідною мовою.

Надалі до вітальних слів на адресу першокурсників долучилися гості свята – представники місцевої влади, науковці та політики, а також колеги-студенти.

Зокрема, успішного здобуття омріяного фаху побажав першокурсникам голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський.

««Patriae decori civibus educandis» – саме ці слова викарбувані на фасаді Львівського національного університету імені Івана Франка. Огляньтесь на фасад і нехай ці слова завжди йтимуть з вами у вашому житті: «Державу прикрашають громадяни освічені». Вашою ціллю сьогодні, коли ви ступили перший крок у доросле  життя, є отримати освіту і гідно все життя йти тим шляхом, який ви обрали», – зазначив Маркіян Мальський.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, звертаючись до студентів, наголосив, що для здобуття освіти вони обрали найкращий Університет. «У наш час історії успіху починаються зі знань та навичок, помножених на життєві принципи. Усьому цьому вчать у Львівському університеті. Тут виховуються справжні фахівців», – наголосив Олександр Ганущин

Міський голова Львова Андрій Садовий також долучився до вітальних слів, закликавши молодь брати активну участь у житті міста і пропонувати інноваційні рішення, які допоможуть розвивати Львів та Україну в цілому.

«Молоді люди, які є тут, краще знають, що вони хочуть. Є один парадокс: Ми живемо у ХХІ столітті і користуємось технологіями ХХІ століття, а уся наша система управління – ще з минулих століть. Студенти, якщо маєте класні ідеї, як має бути побудована система управління в місті чи країні, подавайте свої ідеї на мою сторінку в Фейсбук чи Інстаграм», – закликав міський голова.

Доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби, народний депутат України Софія Федина поділилася з молоддю спогадами про власну посвяту у студенти, а також про події Революції Гідності, одними із натхненників та активних учасників яких були студенти, працівники та випускники Львівського університету.

«Я жодного разу не пошкодувала, що навчалася у Львівському національному університеті імені Івана Франка, бо саме тут здобуваються якісні знання, саме тут є усі умови для того, аби стати справжнім громадянином України», – наголосила Софія Федина і побажала молоді «віри у свої сили, гідності і ґрунтовних знань».

Від імені старшокурсників привітала молодших колег студентка філологічного факультету Анна Жищинська. «Знайте, що знань забагато не буває, бо світу потрібні розумні люди, тому на лекціях не тільки слухайте, але і прислухайтесь. Старанно навчайтесь. Лупайте сю скалу і цінуйте можливості, які відкриваються перед вами», – закликала молодших колег Анна Жищинська.

Після заходів на площі перед головним корпусом Львівського університету відбулися зустрічі деканів факультетів і директорів коледжів зі студентами-першокурсниками та Урочисте засідання Вченої ради Університету.

Світлини: Олега Вівчарика та Олександра Лавриновича Більше фото