1 вересня 2015 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочались урочистості з нагоди початку нового 2015-2016 навчального року. Після святкової літургії у церкві Преображення Господнього на площі перед пам’ятником Іванові Франку зібралась академічна спільнота для проведення урочистої посвяти першокурсників у студенти Львівського національного університету імені Івана Франка.

У цій знаменній події взяли участь представники духовенства, почесний доктор Університету, академік Ігор  Юхновський, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, голова бюджетної комісії Львівської обласної ради Ярослав Качмарик, міський голова Львова Андрій Садовий, заступник голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Галина Долішня, Ректор Університету, професор Володимир Мельник, викладачі, працівники та студенти Львівського університету, першокурсники та їхні батьки.

З початком нового навчального року привітав університетську спільноту, високоповажних гостей, дорогих першокурсників Ректор Університету, професор Володимир Мельник:«Шановні першокурсники, ви стали студентами одного з найстаріших, найповажніших і найпрестижніших університетів не лише України, а й Європи. Уся 350-літня історія нашого Університету – це історія визначних наукових здобутків, формування потужних науково-педагогічних шкіл, постійне прагнення колективу на основі науки і освіти зробити цей світ добрішим, справедливішим, досконалішим. Університет завжди був відкритим для світу, тут завжди були у пошані, ті хто прагнув здобувати знання, прагнув до свободи і демократії». Ректор закликав молодих людей пам’ятати, що «без знання про жодну свободу не можна і мріяти, без усвідомленої діяльності, в основі якої лежить наукове знання, говорити про успішну діяльність людини, суспільства чи держави ми не маємо права».

Ректор Володимир Мельник зазначив, що «Іван Франко – патрон Університету, особливу увагу звертав на розвиток науки як вирішальний чинник цивілізаційного поступу світу й українського суспільства. Згадаймо і Митрополита Андрея Шептицького, 150-ти річчя якого відзначаємо цього року, який послідовно і наполегливо боровся за те, щоб у Львові був український вільний університет». На завершення свого виступу Володимир Петрович закликав усіх схилити голови перед Героями Небесної Сотні, які віддали своє життя в ім’я свободи та європейської гідності. «Ми гордимося студентами, викладачами та співробітниками нашого Університету, які обстоюють незалежність України на східному кордоні в боротьбі з російським агресором». Також Ректор подякував батькам за виховання нового покоління свідомих українців, які є і будуть хорошими студентами, свідомими громадянами та щирими патріотами Української держави».

Після виголошення Присяги Студента Львівського національного університету імені Івана Франка Ректор Університету провів урочистий акт імматрикуляції студентів першого курсу. Ця академічна традиція, що сягає витоками періоду середньовічних європейських університетів, засвідчувала велику пошану та високу честь і статус університетського вихованця. У Львівському університеті урочистий акт імматрикуляції було відновлено  2011 року.

Особливою гордістю Львівського університету є його видатні випускники. Майже 70 років тому в післявоєнному 1946 році на площі перед пам’ятником Іванові Франку урочисту посвяту в студенти Франкового університету прийняв обдарований юнак, за плечима якого була Друга світова війна. Сьогодні це всесвітньовідомий учений, засновник наукової школи статистичної фізики, невтомний творець української державності, академік, почесний доктор Університету Ігор Юхновський. «Маю велику честь і надзвичайну приємність перебувати сьогодні серед пройнятої ідеєю та волею української молоді», – звернувся до студентства Ігор Рафаїлович. «Бажаю вам на цій новій життєвій стежині старанності, впертості та прагнення до нового і незвіданого! Пам’ятайте! Якщо перших півроку навчання ви віддасте сумлінній праці, то вже після першої сесії відчуватимете себе «на коні» університетської освіти», – зазначив Ігор Рафаїлович. Академік Ігор Юхновський побажав усім студентам Університету спритності, щоб у великій кількості інформації вони зуміли знайти для себе зерно раціональності.

Ректор Університету Володимир Мельник від імені усієї академічної спільноти привітав Ігоря Рафаїловича із дев’яностолітнім ювілеєм та подякував йому за жертовну самопосвяту для відродження та розбудови незалежної України.

З вітальним словом до першокурсників звернувся перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, який побажав студентам терпіння та виваженості, наполегливості та успіху на новому етапі дорослого життя.

Від імені депутатів Львівщини із початком нового навчального року привітав академічну спільноту Університету голова бюджетної комісії Львівської обласної ради Ярослав Качмарик: «Бажаю, щоб ваші знання і праця на освітній ниві були належно оцінені суспільством, у якому ви зростаєте».

Пам’ятати про основну мету, з якою вчорашній абітурієнт увійшов в академічне середовище Львівського університету, закликала заступник голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Галина Долішня. «Також пам’ятайте, що багато ваших ровесників у ці хвилини охороняють наш мирний сон, тому будьте сумлінними у праці та максимально відданими у дії».

Із новими статусами – львів’янина і студента Львівського національного університету імені Івана Франка привітав першокурсників мер Львова Андрій Садовий.

Від імені студентів-старшокурсників привітала молодших колег магістр історичного факультету Юлія Сапацінська.

Після урочистостей з нагоди початку нового навчального року відбулися зустрічі деканів факультетів і директорів коледжів зі студентами-першокурсниками.