Посли країн Вишеградської четвірки відвідали Львівський університет

2 жовтня 2017 року Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Юрай Сівачек, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло і Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула відвідали Львівський національний університет імені Івана Франка. В рамках свого візиту вони провели зустрічі з Ректором, професором Володимиром Мельником і студентами Університету.

Під час зустрічі із послами Ректор Університету Володимир Мельник висловив вдячність за те, що країни Вишеградської четвірки активно співпрацюють з Україною, а наукові установи цих країн допомагають розвивати освітні та наукові ініціативи Львівського національного університету імені Івана Франка.

«Наш Університет відкритий для співпраці з академічними установами держав, які ви представляєте. Переконаний, що спільними зусиллями ми зможемо подолати усі труднощі, які стоять перед Україною на шляху до європейської інтеграції і надалі тільки поглиблюватимемо нашу співпрацю у всіх сферах життя», – зазначив Ректор Університету.

Посли країн Вишеградської четвірки висловили повну підтримку Україні у її прагненні до демократизації, проведення реформ та європейської інтеграції.

Зокрема, звертаючись до студентів у Дзеркальній залі Університету, дипломати акцентували увагу на тому, що Угорщина, Польща, Чехія та Словаччина були і залишатимуться надійними друзями і партнерами України.

Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень висловив переконання, що роль Вишеградської четвірки ще ніколи не була наскільки важливою як у нинішній непростий для усього європейського простору час.

«Виклики, перед якими сьогодні постала Європа і світ зобов’язують нас співпрацювати усе тісніше і шукати відповідь на усі проблемні питання», – наголосив Ерно Кешкень, зазначивши, що формат Вишеградської співпраці і надалі буде актуальним для усіх країн-учасниць.

Подякував молоді за чітку позицію, продемонстровану під час Революції Гідності на Майдані Незалежності у Києві, Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі  в Україні Ян Пєкло. За словами дипломата, саме тоді українське суспільство довело готовність рухатись шляхом реформування країни і європейської інтеграції.

«Можливість повноцінної інтеграції у європейські структури дуже потрібна Україні, так само як нам вона була потрібна у час нашого зближення з ЄС. Країни Вишеградської четвірки повністю підтримують Україну на шляху до євроінтеграції», – зазначив Ян Пєкло.

Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула запевнив, що для його країни суверенітет, територіальна цілісність і демократичність України є надзвичайно важливими.

«Ми розцінюємо Україну як свого стратегічного партнера й усі процеси, які відбуваються у вашій державі, для нас також важливі. Ви не повинні послаблювати своїх зусиль на шляху реформування країни, бо хоча це і важко, проте зміни потрібні для того, щоби не втратити й реалізувати євроінтеграційні прагнення України», – зазначив чеський дипломат.

Висловив підтримку Україні також Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Юрай Сівачек, який акцентував увагу на вагомій ролі молоді у процесі розвитку України.

«Ми щиро уболіваємо за демократичні реформи в Україні і хочемо, щоби ви, молоде покоління, творили і розвивали свою чудову і неповторну країну», – зазначив Юрай Сівачек.

Надалі студенти Університету мали нагоду особисто поспілкуватися із амбасадорами і поставити подекуди складні питання щодо сучасної суспільно-політичної ситуації у Європі, політично-економічних процесів в Україні і ролі молоді у процесі інтеграції нашої держави у євроатлантичні структури.

Відповідаючи на питання студентів, представники країн Вишеградської четвірки ще раз акцентували увагу, що для Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини надзвичайно важливо бачити Україну сильною державою. Проте, висловили переконання, що розвиток й інтеграція України у ЄС залежить від самих українців.

У контексті євроінтеграційних прагнень Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Ян Пєкло наголосив, що Європейський Союз потребує України для успішного розвитку своїх структур, а українцям потрібний ЄС для подальшого державного поступу.

Окрему увагу учасники зустрічі акцентували на перспективі реалізації міждержавних молодіжних ініціатив і методах, за допомогою яких студенти можуть пришвидшувати процес реформування України і наближувати нашу державу до ЄС.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото