Посол Європейського Союзу в Україні зустрівся зі студентами Львівського університету

28 березня 2017 року Посол Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі розповів студентам Львівського національного університету імені Івана Франка про перспективи та пріоритетні напрями поглиблення політичного, економічного та суспільного партнерства між Україною та ЄС. Зокрема, під час зустрічі у Дзеркальній залі Університету європейський дипломат акцентував увагу на ключових аспектах відносин України та ЄС, реформах, які має провести наша держава на шляху до інтеграції у європейські структури та пріоритетах роботи Представництва Європейського Союзу в Україні.

Почесного гостя Університету представив декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський, який зазначив, що Хюґ Мінґареллі є одним із найбільш упізнаваних дипломатів Європи і висловив сподівання, що його відвідини Львова та ЛНУ ім. Івана Франка посприяють окресленню ключових шляхів інтенсифікації співпраці України та ЄС.

Посол Представництва Європейського Союзу Хюґ Мінґареллі зазначив, що економічна і політична ситуація в Україні завжди перебуває у центрі уваги ЄС, адже наша країна є пріоритетним партнером Євросоюзу. А відтак, Представництво Європейського Союзу у Києві готове докладати максимальних зусиль для подолання проблемних питань української економіки, політики та суспільства.

Найбільшою проблемою сучасної України Хюґ Мінґареллі вважає російську агресію, а також корупцію, яка в Україні глибоко проникла в усі сфери життя. Утім, дипломат також зазначає, що Україна має усі шанси стати великим розвиненим суспільством із соціально орієнтованою економікою, але для цього труднощі, які зараз переживає наша країна потрібно долати якомога швидше. Посол ЄС також додав, що упродовж останніх років в Україні зроблено чимало для боротьби з корупцією – створено НАБУ, НАЗК, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, започатковано практику електронного декларування доходів та ін..

Проте демократичні перетворення потрібно постійно підтримувати й інтенсифіковувати. Саме тому, за словами Хюґа Мінґареллі, Європейський Союз готовий всебічно допомагати Україні у проведенні реформ і навіть підштовхувати чинну владу до здійснення важливих для української економіки трансформацій. Одним із головних пріоритетів для розвитку економічного потенціалу України Посол назвав, зокрема, реформу енергетичної галузі, яка, зважаючи на нинішню ситуацію, є «ключем до незалежності» України.

З-поміж іншого, дипломат також наголосив на необхідності завершення реформи децентралізації, поглиблення співпраці українських вищих навчальних закладів із європейськими й покращення інвестиційного клімату в Україні.

Відповідаючи на запитання студентів та викладачів Львівського університету, посол Європейського Союзу зазначив, що найбільшим внеском, який може зробити Україна у побудову консолідованої європейської спільноти є самі українці. За словами Хюґа Мінґареллі, в українцях захований найбільший потенціал розвитку держави.

«Ви, громадяни України, надзвичайно активні. Ви знаєте багато мов, відкриті для спілкування і цікавитесь усім, що відбувається у світу. Це дуже важливо для побудови успішної країни», – зазначив Посол, розповідаючи про враження від роботи в Україні і про потенціал розвитку нашої держави.