Посол Латвії в Україні передала Науковій бібліотеці Львівського університету книжковий дарунок

У рамках програми головування Латвії в Раді ЄС Посольство Латвійської Республіки в Україні за підтримки Почесного консульства Латвійської Республіки у Львові організовує низку заходів з метою передання досвіду Латвії у сфері реформування місцевого самоврядування, імплементації договору про Асоціацію та вступу до ЄС, а також знайомства з культурою Латвії.

Національна бібліотека Латвії з метою сприяння позитивному іміджу Латвії в Україні і поширення знань про Латвію та її культуру підготувала книжковий подарунок Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка. 21 травня 2015 року відбулась презентація та урочисте передання презентованих книг до фондів Наукової бібліотеки Університету.

Зі вступним словом звернувся до учасників заходу директор Наукової бібліотеки Василь Кметь, який зосередив увагу на міжнародних зв’язках нашого Університету з латвійськими колегами, про контекст Східного партнерства і про один із його аспектів, а саме про бібліотечну співпрацю між Україною і Латвією. «Латвія є дивовижною країною. Я не знаю іншої столиці, крім Риги, де б бібліотека відігравала таку роль. Візитівкою держави є комплекс бібліотеки – гордість Латвії», – зазначив Василь Федорович. Директор бібліотеки розповів про історію інституційного співробітництва НБ Львівського університету з Національною бібліотекою Латвії, зокрема про співдію у формуванні фондів, організацію спільних заходів і пошук нової моделі бібліотеки майбутнього.

«Мені приємно бувати в бібліотеках, а особливо в таких давніх», – поділилася емоціями від візиту до університетської книгозбірні Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Арґіта Даудзе. «У Латвії до бібліотек особливе ставлення. Воно формувалося з давніх часів. Наприкінці цього сторіччя у 90-х роках реалізовувався проект – створення нової будівлі Національної бібліотеки. Тепер це – замок світла і це наша гордість з огляду на те, скільки там зберігається книжок, з огляду на те, що вона є великим архітектурним досягненням, де використано найновітніші технології», – розповіла Арґіта Даудзе.

Пані Посол зазначила, що в час змін, коли в Україні впроваджуються реформи, Латвія може поділитися власним досвідом. «Латвія є і буде солідарною з Україною», – заявила дипломат.

«Добірка книжок для вашої давньої бібліотеки за кількістю не вражає, однак вона дуже добре підібрана змістовно», – наголосила Арґіта Даудзе, супроводжуючи урочисте вручення подарунка афоризмом: «Здобути можна щось, віддавши. Здобути можна щось, взявши. Неможливо щось здобути, віднявши».

Подякувавши за підтримку та співпрацю з Університетом, директор Наукової бібліотеки Василь Кметь вручив Арґіті Даудзе символічний подарунок – читацький квиток НБ ЛНУ ім. Івана Франка. Тож відтепер Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні є Почесним читачем університетської книгозбірні.

«Маю високу честь і особливу приємність від імені Ректора та адміністрації Університету подякувати Вам, пані Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні, за всі зусилля в розбудові культурних мостів між Латвією і Україною, – звернулася до дипломата проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марія Зубрицька. Марія Олексіївна зазначила, що «сьогодні – особливий день, адже в Ризі розпочав роботу саміт Східного партнерства, на який українське суспільство й Українська держава, можливо, покладають надто багато надій, але нам передусім важливі сигнали підтримки і справжнього партнерства». «Ми відчуваємо цю підтримку відтоді, коли Латвія приступила до головування в ЄС. Зараз 5 студентів нашого Університету навчаються на програмі європейських студій в Латвійському державному університеті. Вони надзвичайно задоволені і висвітлюють це на своїх сторінках у соціальних мережах. Ми мали змогу вітати і гостити професорів Латвійського університету і Вищої юридичної школи в Ризі. Така безпосередня комунікація між професорами – це найкращий шлях засвоєння уроків», – розповіла проректор.

За словами Марії Зубрицької, бібліотека – це не тільки місце історичної памяті, а й місце, де зустрічаються минуле, теперішнє, яке відчиняє двері в майбутнє. «Нація, яка читає, обирає правильну стратегію; держава, яка читає і засвоює уроки та досвід інших країн, є відповідальною, завжди ухвалює правильні рішення. А державні мужі мають усвідомити історичну відповідальність в теперішній випробовувальний період для українського суспільства, прочитати і ознайомитися з досвідом маленьких балтійських країн, які вчать нашу велику за чисельністю й територією країну, як бути сміливими, наполегливими, рішучими і прямувати вперед», – переконана проректор.

Під час заходу студенти під кервництвом керівника Центру балтистики ЛНУ ім. Івана Франка Юрія Садловського прочитали поезії латиською та українською мовами. Справжнім сюрпризом для літвійського дипломата став і музичний подарунок від студентів факультету культури та мистецтв.

У головному читальному залі була представлена виставка світлин і розгорнута книжкова експозиція з фондів університетської книгозбірні, присвячені латвійській історії та культурі.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото