Посол Республіки Франція в Україні Ізабель Дюмон має намір поглибювати співпрацю між французькими ВНЗ та Львівським університетом

Новопризначений посол Республіки Франція в Україні Ізабель Дюмон наголошує на потребі поглиблення співпраці між французькими ВНЗ та Львівським університетом.

«З огляду на позитивну динаміку та серйозний досвід взаємодії між Посольством Франції, французькими ВНЗ та Львівським університетом, варто окреслити перспективи розширення й поглиблення українсько-французьких відносин, а також випрацювати дієві механізми подальшої кооперації», – заявила Ізабель Дюмон під час зустрічі 27 жовтня із Ректором, професором Володимиром Мельником і проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марією Зубрицькою.

«У нинішній період кризи, зв’язки між Францією та Україною стають важливішими, ніж будь-коли. Франція долучилася і продовжує брати участь у врегулюванні конфлікту й захисті цілісності України. Франція залишається пліч-о-пліч з Україною в процесі розпочатих внутрішніх реформ, яким я, звичайно, приділятиму велику увагу і підтримку», – запевнила Посол.

Україна, за словами Ізабель Дюмон, має великий потенціал і рішуче дивиться у майбутнє.

«Це країна, яка постала на перетині численних історичних і географічних впливів, з багатою і різноманітною культурою. Це країна, з якою Франція підтримує економічні, комерційні, культурні відносини та дружні стосунки. Усі ці напрями я хочу розвивати в якості Посла», – говорить дипломат.

Володимир Мельник розповів, що співпраця між університетами Франції та Львівським університетом відбувається на рівні стажувань, спільних наукових проектів та обміну досвідом.

«З упевненістю можу сказати, що студенти й викладачі Університету завжди виявляли зацікавлення до французької мови та культури. Близько 500 студентів й аспірантів Університету сьогодні вивчають французьку мову. Однак нас цікавить не лише розвиток гуманітарної сфери, але й природничо-технічної, тому ми зацікавлені у співпраці з Францією на різних рівнях», – звернувся до Ізабель Дюмон Володимир Мельник.

Посол Франції подякувала керівництву Університету за високопрофесійну підготовку фахівців із французької мови та сприяння поширенню французької культури в Україні.

Як приклад успішної академічної співпраці, дипломат згадала про участь представника Центру французьких студій Університету Люм’єр Ліон 2,  викладача-практиканта французької мови Ерве Дешампа у семінарі для викладачів щодо нових методик викладання французької мови.

«Вважаю, що це ще один рівень співпраці, який необхідно розвивати і поглиблювати», – наголосила пані Посол.

У зустрічі також взяли участь радник із питань культури та співробітництва Посольства Франції Паскаль Сліванскі, почесний консул Франції Данило Ярема, завідувач кафедри французької філології, професор Роман Помірко та президент Альянс Франсез Наталія Демчук.

Нагадаємо, що 27 жовтня відбувся перший офіційний візит Посла Франції в Україні Ізабель Дюмон до Львова та Львівського університету.