Лінгвіст Ерве Дешамп ознайомив українських колег із новими методиками викладання французької мови

Представник Центру французьких студій Університету Люм’єр Ліон 2, викладач-практик французької мови Ерве Дешамп у рамках семінару «Комунікативна та акціональна методики викладання французької мови як іноземної», що відбувся у Львівському університеті, ознайомив викладачів ВНЗ Західної України з новітніми технологіями викладання французької мови як іноземної.

Основними темами дискусій семінару були три із чотирьох компетенцій, окреслених Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти – усне мовлення та розуміння усних та письмових документів.

Ерве Дешамп зазначив, що головною метою семінару є ознайомлення та вивчення практик викладання, пов’язаних із комунікативним та акціональним підходом у методиці викладання французької мови.

«Для проведення семінару я обрав експериментальну, дослідницьку і практичну форми: теоретична, дидактична рефлексія викладачів відбувалася на базі відео-документів, знятих безпосередньо на заняттях із французької мови по всьому світу, конкретних практичних і креативних задач, створення методичних розробок. Усі ці розробки викладачі зможуть використовувати на власних заняттях та передати у користування педагогічним колективам своїх кафедр», – пояснив Ерве Дешамп.

Викладач кафедри романо-германської філології Рівненського державного гуманітарного університету, кавалер Ордену Академічних пальм, нагороди Франції за заслуги в освіті і науці Тетяна Голуб подякувала організаторам і лекторам семінару і додала: «Семінар надав нам можливість поміркувати про методики викладання, що ми їх використовуємо підчас занять, оцінити успіхи та переосмислити невдачі, котрі, звичайно, трапляються під час роботи».

Нагадаємо, у жовтні 2015 року посольство Республіки Франції провело серію семінарів для викладачів французської мови у Харкові, Києві, Одесі. Завершальний семінар відбувся у ЛНУ ім. Івана Франка за участі викладачів із Львова, Чернівців, Острога, Ужгорода, Рівного, Івано-Франківська та Мукачева.

Організатором заходу є кафедра французької філології ЛНУ ім. Івана Франка за підтримки та сприяння Посольства Республіки Франції в Україні, Міжнародного аташе з питань співробітництва в галузі французької мови Центру французьких студій Університету Люм’єр Ліон 2 (Франція).

Ерве Дешамп є також автором підручників «Ici» видавництва «Clé International» та «Enseigner l’oral», методики, виданої у Алжирі. Окрім Франції Ерве Дешамп проводив дидактичні семінари в багатьох країнах світу, зокрема, Вірменії, Болгарії, Єгипті, Йорданії, та розробляв навчальні програми для університетів Лівану.