Посвята пам’ятника вбитим українцям у селі Сагринь

З ініціативи президента України Петра Порошенка 8 липня 2018 року у селі Сагринь на Холмщині (тепер – Республіка Польща) відбулася посвята пам’ятника вбитим українцям від рук польських націоналістів. Трагедія сталася 10 березня 1944 року, коли на українське село Сагринь і навколишні українські села з ініціативи польського підпілля (Армія Крайова і Батальйони Хлопські) влаштовано кривава різанина українців в результаті якої загинуло понад 1200 чоловіків, жінок і дітей. Уже розкладені трупи загиблих були перенесені і поховані у великій братській могилі села Сагринь.

На вшануванні пам’яті погиблих була сформована делегація Львівського національного університету імені Івана Франка та Львівського обласного відділення Товариства “Україна-Світ” (керівник – професор кафедри історичного краєзнавства Б. З. Якимович).

Після посвячення пам’ятника невинноубієнним, яке провели місцеві священики Польської автокефальної православної церкви, відбувся мітинг, на якому з великою і глибокою промовою виступив Президент України Петро Порошенко. Зі словом-відповіддю виступив відомий громадський діяч середовища українців у Польщі науковець Григорій Купріянович з Любліна.

Після закінчення мітингу Президент України розмовляв з діячами громадських українських організацій Польщі, приїжджими гостями з України.

Львівська делегація поставила до пам’ятника синьо-жовтий вінець та живі квіти.

Світлини: Кафедри історичного краєзнавства Більше фото