Представникам Університету вручили почесні відзнаки Львова

З нагоди відзначення 762-ї річниці Дня міста Львова  5 травня 2018 року у Львівській міській раді відбулася урочиста сесія, під час якої міські відзнаки від громади Львова отримали військові, науковці, освітяни, духовенство, меценати та львів’яни, які щоденною працею творять неповторну атмосферу міста. Серед нагороджених – представники Львівського національного університету імені Івана Франка.

Зокрема, під час засідання Міський голова Львова Андрій Садовий вручив почесне звання «Шляхетна львівська родина» родині Гладишевських, представники якої зробили і продовжують робити вагомий внесок у розвиток Львівського університету.

Зазначимо, що таке звання щорічно присвоюють за внесок кількох поколінь родини у розвиток наукового і культурного середовища Галичини, збереження і поширення високих моральних цінностей у суспільстві, продовження та утвердження традицій наукового середовища міста Львова.

Проректор з наукової роботи Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський під час вручення відзнаки висловив подяку історичному факультету ЛНУ ім. Івана Франка, який ініціював присвоєння звання родині Гладишевських, та Львівській міській раді за те, що підтримала цю ініціативу.

«Наша родина, як і всі родини, має представників у багатьох сферах діяльності. Але так сталося, що через низку поколінь йшла лінія просвітництва і науки. Я дуже добре пам’ятаю свого діда Івана, який вчителював на Львівщині й у Львові, активно займався просвітницькою діяльністю, і також доводив свою громадянську позицію ділом, брав активну участь у визвольних змаганнях у лавах Українських Січових Стрільців. Його дружина також була вчителькою. Ім’я професора Євгена Гладишевського є знаковим для цілої плеяди вчених-кристалохіміків, але для мене він перш за все залишається батьком. Я мав змогу безпосередньо спостерігати, як засновувалася львівська кристалохімічна школа, була підготовлена ціла школа молодих науковців, які згодом стали відомими вченими та вчителями. Батько був не лише очевидцем, але й брав участь у подіях, які привели до проголошення Карпатської України. Дружина мого батька — моя мати, кандидат хімічних наук, викладала у Львівському медичному університеті.

Я також працюю у галузі хімії. Мав змогу тривалий час працювати за кордоном, але повернувся до рідного міста, до рідного університету. Сьогодні зі мною присутня моя сестра Надія Гладишевська — педіатр, спортивний лікар, яка готує львівських олімпійців. Її дочка Лідія Ігнатенко — філолог, викладає філологію у Львівському національному університеті імені Івана Франка, а син Юрій — програміст, кандидат хімічних наук.

Я згадав чотири покоління нашої родини, які народилися в різних державах: Австро-Угорщині, Польщі, Радянському Союзі, Україні, але ми всі народилися в одному домі, ми є львів’янами. Вітаю вас з Днем народження міста Львова, з Днем міста, яке дає нам натхнення і силу. Слава Львову! Слава Україні!», – звернувся до учасників урочистого засідання Роман Гладишевський.

Додамо також, що почесні відзнаки отримали й інші представники Львівського національного університету імені Івана Франка. Зокрема, Андрій Садовий вручив відзнаки «Золотий Герб міста Львова» старшому викладачеві кафедри фізичного виховання та спорту Університету, арбітрові ФІФА Юрію Можаровському й аташе з питань науки і освіти Посольства Республіки Австрія в Україні, директорові представництва ОеАD, яке функціонує у Львівському університеті, Андреасові Венінгеру.

Подяку від громади Львова отримала кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту Львівського національного університету імені Івана Франка Ірена Барилюк.