Представники 11 країн світу завершили навчання у Міжнародній літній школі «Українська мова і країнознавство»

Двадцять три іноземці з Південної Кореї, Франції, Іспанії, Німеччини, Швеції, Австрії, Фінляндії, США, Словенії, Чехії та Японії завершили навчання у Міжнародній літній школі «Українська мова і країнознавство», яка упродовж трьох тижнів тривала у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Упродовж навчання представники 11 країн світу інтенсивно опановували українську мову, здійснили країнознавчі мандрівки і взяли участь у майстер-класах та гостьових лекторіях відомих науковців, журналістів, аналітиків, громадських діячів, мистецтвознавців і непересічних творчих особистостей.

5 серпня 2016 року відбулося офіційне закриття Міжнародної літньої школи, під час якого учасники представили свої проекти на різноманітну тематику, обмінялися враженнями та досвідом перебування у Львові й отримали сертифікати, що засвідчують участь у програмі.

Як зазначила Леся Антонів, координатор Міжнародної літньої школи, учасники навчалися на різних етапах вивчення української мови як іноземної та спробували осягнути Україну й українську культуру в цілому. «Подолавши мовні бар’єри і ставши на крок ближче до пізнання України, сповнені ентузіазму й енергії, сьогодні учасники вже готові розповісти про нашу державу світові», – підсумувала результати освітнього країнознавчого курсу п. Антонів.

Відтак, учасники Школи презентували власні проектні роботи, які стосувалися найрізноманітніших сфер життя Львова та України загалом: від презентації української національної валюти до дослідження історії таємничої річки Полтви.

Історія Львівського національного університету імені Івана Франка зацікавила учасницю з Німеччини Філіне Бікхардт. Дівчина всього за лічені дні змогла опанувати основи граматики української мови та розповісти присутнім про віхи історії одного з найдавніших вищих навчальних закладів Східної Європи.

Представники Республіки Корея Дже Хун Чонг, Синг Хва Сонг і Те Йонг Хо підготували презентацію про українську гривню, порівнявши її з національно валютою Південної Кореї. Автори презентації розповіли українською мовою про особливості нашої національної валюти, постатей та символи, які зображені на гривнях.

Своє бачення історії ріки Полтва, яка сьогодні протікає під бруківкою львівських вулиць, презентували присутнім француженка японського походження Окано Йоко та учасники з Республіки Корея Ю Лім Чой, Хьо Лім О та Санг Хук І. Учасники змогли не тільки опрацювати досить значний відтинок історії існування ріки на поверхні, а й записали власне інтерв’ю з ініціатором проекту «Леополтвіс» у Львові Олесем Дзиндрою, а також продемонструвати, як подібні проекти реалізовані в Республіці Корея.

Про реставраційні проекти в Україні на прикладі Вірменської церкви учасникам Літньої школи розповіли іспанка Тереса-Суарез Запатер та француженка Аґат Бонім. Цікаво, що дівчата фактично працювали у сфері своїх професійних зацікавлень. Аґат – майбутній реставратор, а Тереса – фотограф.

Натомість, шведи Маттіас Оґрен та Емма-Ліна Льофлунд захопили увагу присутніх розповіддю про те, що відомо шведам про Україну. На думку Матіаса та Емми-Ліни, Україна та Швеція мають багато спільного як в історичному так і в сучасному контекстах, що потребує окремого дослідження. Наприклад, сьогодні у Херсонській області розташоване Старошведське – древнє поселення, яке зараз є частиною села Зміївка й у якому ще з давніх-давен проживають шведи.

Як відомо, для кожного історія міста розпочинається з вокзалу. Тому учасник Міжнародної літньої школи Лукас-Міхаель Йоура, студент Берлінського університету ім. В.фон Гумбольдта, детально вивчив і представив історію львівського залізничного вокзалу. Завершив Лукас-Міхаель свою презентацію словами: «Львівський залізничний вокзал – це ворота у світ», які могли б стати своєрідним слоганом нашого «двірця».

Натомість, американець Макс Майкл у своєму виступі довів, що немає нічого неможливого для тих, хто прагне вивчити іноземну мову: лише за три тижні хлопець зумів не тільки здобути знання з граматики, а й під час закриття Літньої школи вже розмовляв українською!

Виступ на тему «Львів як текст» представила учасникам Андрея Калц зі Словенії. Андрея творчо підійшла до презентації свого проекту, показавши учасникам інший бік Львова – таємничий, цікавий, сповнений легенд від Старого Лева .

Під час презентацій учасники Міжнародної літньої школи «Українська мова і країнознавство» також мали змогу переглянути відеоролики на тему «Я люблю Україну» від Давила Мастни з Чехії та «Літня школа і Львів нашими очима» від корейців А Хьон Чоя, Гу Хьон Джунга та Сонг Сік Шіна, в яких іноземці яскраво продемонстрували свої враження від перебування в Україні.

На завершення усі іноземні гості отримали сертифікати про участь у Міжнародній літній школі «Українська мова і країнознавство» і пам’ятний фільм про їхнє перебування в Україні.

Зазначимо, що цьогорічна школа продовжує і розвиває розпочату у Львівському національному університеті імені Івана Франка 1997 року традицію літніх курсів з української мови для іноземців. Особливістю Літньої школи є те, що вона не має професійних чи вікових обмежень: уже багато років студенти, викладачі, дипломати, журналісти, службовці й працівники міжнародних організацій охоче приїжджають вивчати мову, культуру, звичаї України і водночас мають гарну нагоду зануритися в україномовне середовище Львова, влитися в його мистецьке життя.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото