Представники Міністерства освіти і науки України зустрілися зі студентами Львівського університету

1 червня 2017 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала делегація Міністерства освіти і науки України на чолі із заступником міністра Романом Гребою.

Під час візиту представники МОН України мали нагоду відвідати Музей історії Університету, а також ознайомитися зі специфікою викладання іноземної мови і форматом підсумкового іспиту з іноземної мови у Центрі англомовної комунікації ЛНУ ім. Івана Франка.

По завершенні екскурсій гості Університету зустрілися зі студентами та представниками адміністрації ЛНУ ім. Івана Франка.

Розповідаючи студентам про реформи, які очікують на систему вищої освіти, заступник міністра Роман Греба, зокрема, закликав молодь брати активну участь у міжнародних програмах, здобувати досвід і долучатись до удосконалення освітнього і наукового середовища України.

«Вам пощастило, бо ви будете випускниками одного із найкращих вищих навчальних закладів України, а отже ваш конкурентний рівень на ринку праці уже є вищим, аніж у багатьох інших фахівців. Але ви повинні активно працювати над собою й удосконалюватись», – звернувся Роман Греба до молоді.

За словами заступника міністра, саме студенти і молоді фахівці перебувають зараз в епіцентрі усіх трансформацій, що відбуваються в Україні і мають чудовий шанс на побудову успішної кар’єри, яка йтиме на благо країні. А відтак, Роман Володимирович закликав молодь не чекати на те, що хтось повинен дати шанс для розвитку, а самим створювати відповідні можливості.

«Ви повинні усвідомити, що у світі є тільки одна людина, яка формує ваш життєвий шлях – це ви самі», – зазначив заступник міністра.

У контексті збільшення конкурентних можливостей молоді Роман Греба закликав студентів брати активну участь у міжнародних програмах і грантах.

«Здобувайте міжнародний досвід і розвивайтесь, але пам’ятайте, що тільки в Україні ви зможете себе реалізувати, побудувати успішну кар’єру і досягти справжнього успіху», – наголосив Роман Греба, підкресливши, що реформи, які зараз відбуваються у нашій країні дають можливість молоді бути активними учасниками і творцями нової успішної держави.

Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник наголосив, що упродовж року близько 800 студентів, аспірантів та викладачів ЛНУ ім. Івана Франка мали нагоду відвідати іноземні університети та наукові установи. За словами Володимира Петровича, Львівський національний університету імені Івана Франка завжди відкритий для світу.

Ставлячи питання представникам Міністерства освіти і науки України, студенти акцентували увагу на потребі підтримки зі сторони держави проведення навчальних практик та сприянні у вирішенні питання забезпечення студентів житловими місцями у гуртожитках.

Окрему увагу представники студентського самоврядування зосередили на змінах умов стипендіального забезпечення й інших нововведеннях МОН України. Зокрема, голова профбюро студентів хімічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Оксана Касараба закликала представників міністерства посприяти включенню хімії до переліку спеціальностей, студенти яких мають право на підвищену стипендію.

Також учасники зустрічі обговорили потребу реформування процесу викладання фізичної культури та спорту у вищих навчальних закладах, акцентуючи увагу на важливості такого предмету.

Зі сторони Міністерства освіти і науки України участь у зустрічі також взяли директор ДП «Український державний центр міжнародної освіти» МОН України Олена Шаповалова, начальник управління з питань державного майна та підприємств МОН України Олена Костенко, голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко і директор ДП «Інфоресурс» Оксана Бєлік.

Представники МОН України зазначили, що пропозиції та зауваження студентів Університету будуть враховані у процесі подальшого реформування системи вищої освіти України.