Представники Університету презентували главам українських церков вертепне дійство

11 січня 2019 року студенти, викладачі та діти працівників Львівського національного університету імені Івана Франка мали чудову нагоду зустрітися в Києві і спільно колядувати з очільниками українських церков – Главою Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Святославом і Главою Православної Церкви України Блаженнішим Епіфанієм.

Духовним лідерам України представники Львівського університету презентували яскраве вертепне дійство, в якому поєдналися традиційні народні персонажі (ангел, пастушки, царі, злі сили) та нові образи-символи. Зокрема, у вертепі з’явилися «Русскій мір» (збірний образ, що втілив комічний абсурд нав’язаних Україні і світу моделей стереотипного пострадянського мислення і чужинських псевдоцінностей) та «Кіборг» (символ незламності й сили української нації у боротьбі з силами зла).

Спершу представники Університету презентували вертепне дійство Блаженнішому Святославу в його резиденції.

Щира акторська гра дітей у поєднанні з досвідом і майстерністю викладачів та студентів Університету перетворили вертепне дійство на справді високомистецьку театральну постановку. Гумор, динамічний сюжет і оригінальність сценарію – за допомогою випробуваних мистецьких засобів акторам вдалося не лише проникливо переказати традиційну біблійну історію, а й торкнутися злободенних проблем сучасної України. Гармонійним доповненням вертепу була дзвінка коляда у виконанні студентів-учасників Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» та віншування від викладачів і працівників ЛНУ ім. Івана Франка.

Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, звертаючись до Блаженнішого Святослава, щиро подякував за можливість «спільно колядувати задля того, аби в Україні настав мир і велика єдність, аби наша Церква та університетська спільнота активно розвивалися, ставали сильнішими і спільно творили духовну основу для розвитку Української Держави».

Блаженніший Святослав подякував учасникам вертепу і відзначив оригінальність вертепного дійства. «Дякую Вам за те, що не сидите у добрих і комфортних умовах у Львові, а рухаєтесь на Схід, адже це є стратегічний рух. Рух, який не просто допоможе нам збудувати краще майбутнє, а й відповість на дуже багато запитань, зокрема «Хто ми є?». Ваша сьогоднішня коляда показує, що ви знаєте, ким Ви є. До нас приходить чимало вертепів, але Ваш є по-справжньому унікальним», – наголосив Глава Української Греко-Католицької Церкви.

Після цього Блаженніший Святослав особисто почастував учасників вертепу пампухами та іншими різдвяними смаколиками, а також подарував для університетської бібліотеки збірник колядок і щедрівок.

Відвідуючи резиденцію Глави УГКЦ, діти, студенти і працівники Університету мали нагоду спільно помолитися у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви.

Емоційно насиченим і по-домашньому теплим був візит до Глави Православної Церкви України Блаженнішого Епіфанія. Спершу представники Університету спільно помолилися і виконали колядки у Михайлівському Золотоверхому соборі, а потім презентували вертепне дійство для Блаженнішого Епіфанія у приміщенні Київської православної богословської академії.

«Для нас велика честь вітати Вас і у Вашій особі Православну Церкву України, яку ми всі щиро підтримуємо. Всіх нас об’єднує спільне завдання – молитися і працювати на благо України», – зазначив Ректор Володимир Мельник, звертаючись до Блаженнішого Епіфанія.

Глава Православної Церкви України подякував університетській спільноті за чудову коляду й наголосив на важливості спільної праці, спрямованої на розвиток освіти в Україні.

«Попереду в нас ще дуже багато роботи, але освіта повинна бути нашим пріоритетом – і духовна, і світська освіта. Ви виховуєте те молоде покоління, яке у майбутньому буде керувати державою», – зазначив Блаженніший Епіфаній, наголосивши, що саме молодь уже в найближчому майбутньому повинна принести велику користь Українській Державі та Українській Церкві.

На завершення зустрічі Глава Православної Церкви України подарував кожному учасникові вертепу солодощі та книжкові видання.

І Блаженніший Святослав, і Блаженніший Епіфаній запросили представників Університету відвідати українські церкви і показати своє вертепне дійство і наступного року.