Представники Університету та Львівського РЦОЯО розповіли школярам про новації та особливості вступної кампанії-2016

Про особливості вступної кампанії 2016 року, про новації у правилах прийому до вишів та специфіку підготовки до ЗНО йшлося 9 грудня 2015 року під час зустрічі представників Львівського національного університету імені Івана Франка та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти з учнями загальноосвітніх навчальних закладів при Львівському університеті.

У зустрічі зі школярами НВК «Стрілківська школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів при ЛНУ ім. Івана Франка» та НВК «Середня загальноосвітня школа-ліцей с. Козьови при ЛНУ ім. Івана Франка» взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи, професор Ярослав Гарасим, відповідальний секретар Приймальної комісії Богдан Стельмахович, завідувач підготовчих курсів Центру доуніверситетської та сертифікаційної освіти Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Анна Шахраюк, провідний спеціаліст Інформаційно-аналітичного та профорієнтаційного центру Юрій Горблянський і директор ЛРЦОЯО Лариса Середяк.

Проректор Ярослав Гарасим з приємністю привітав делегації двох навчально-виховних комплексів, з якими Університет має тривалу співпрацю, і висловив надію на продовження партнерських зв’язків на майбутнє.

«Стрілківська школа-інтернат і школа-ліцей с. Козьови є з Університетом багаторічними партнерами. Переконаний, що випускники Ваших навчальних закладів успішно складуть ЗНО та вступлять до ВНЗ. Сподіваюсь, що більшість із них пов’яжуть свою долю зі Львівським національним університетом імені Івана Франка», – висловив сподівання професор Ярослав Гарасим, звертаючись до гостей Університету.

«З огляду на давню й славну історію, суспільну довіру, високе реноме в Україні та світі Львівський університет – найпрестижніший виш нашої держави, що підтверджує його впевнене лідерство в національному рейтингу ВНЗ за популярністю серед абітурієнтів. Така висока оцінка нашого Університету – результат роботи й заслуга передусім науково-педагогічних працівників, адміністрації та профорієнтаційного центру», – зазначив проректор.

Аби більше дізнатися про структуру Університету, особливості навчання на факультетах і в коледжах, про можливості студентів щодо участі в міжнародних програмах обміну, а також про те, як вони проводять своє дозвілля, учасники зустрічі здійснили віртуальну подорож Університетом.

Завідувач підготовчих курсів Центру доуніверситетської та сертифікаційної освіти ІПОДП Анна Шахраюк розповіла школярам про досягнення обдарованої студентської молоді на міжнародних олімпіадах і конкурсах, про їхню академічну мобільність, а також запросила учнів відвідати з екскурсійним візитом скарбницю Львівського університету – наукові об’єкти, що є Національним надбанням України, зокрема Ботанічний сад, Астрономічну обсерваторію, Наукову бібліотеку, Зоологічний музей.

Про формат ЗНО-2016 йшлося у виступі директора ЛРЦОЯО Лариси Середяк.

«Зовнішнє незалежне оцінювання у 2016 році відбудеться у період з 5 травня до 10 липня. Кожен зареєстрований учасник матиме право скласти тести не більш як iз чотирьох навчальних предметів. Для вступу дійсними будуть сертифікати ЗНО лише 2016 року», – наголосила Лариса Середяк і закликала учнів брати участь у тренувальному онлайн-тестуванні, яке є безкоштовним і багаторазовим.

Також директор ЛРЦОЯО повідомила, що з 5 січня можна реєструватися на пробне ЗНО, яке відбудеться у квітні. За словами Лариси Середяк, цьогоріч термін реєстрації на ЗНО скорочено: з 1.02 до 4.03. 2016 року.

Про новації, які очікують абітурієнтів під час вступної кампанії 2016 року, детально розповів відповідальний секретар Приймальної комісії Богдан Стельмахович.

«Зокрема, одним із нововведень є те, що абітурієнти зможуть подати до п’ятнадцяти заяв на п’ять спеціальностей на бюджет у будь-які навчальні заклади за вибором», – наголосив Богдан Мирославович, а також пояснив школярам, що таке система пріоритетності, і дав поради, як не помилитись у своєму виборі омріяного фаху.