Представники Університету вшанували пам’ять професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах

3 липня 2019 року відбулися заходи із вшанування пам’яті наукової еліти Львова, яку розстріляли у липні 1941 року на Вулецьких пагорбах міста. Зокрема, академічні установи Львова та Вроцлава, дипломати, духовенство, громадськість, а також представники органів місцевої влади Львівщини поклали квіти до пам’ятника невинно убієнним, розташованому на Вулецьких пагорбах у Парку студентів Національного університету «Львівська політехніка». Традиційно до вшанування пам’яті  професорів долучилися представники академічної громади Львівського національного університету імені Івана Франка.

Пам’ятник розстріляним львівським вченим відкрили у 2011 році. Монумент є своєрідною аркою, що складається із 10 каменів, які символізують 10 Божих заповідей. П’ята заповідь — «Не убий!» — суттєво порушена, що символізує загрозу руйнування цілісності світу.

Нагадаємо, що 1941 року – через тиждень від початку радянсько-німецької війни – частини вермахту зайняли Львів. Вже 1−2 липня до міста прибули спецгрупи СС для ліквідації всіх, хто був визнаний ворогами гітлеризму. Одна з них під орудою бригаденфюрера СС Е. Шонґарта здійснила арешти й розстріл у ніч на 4 липня 39-ти професорів львівських університетів.

Сучасні дослідники наголошують,  що вбивство львівських професорів стало виразним символом нацистської політики винищення соціальної та інтелектуальної еліти. Цей злочин, на жаль, також став прикладом відсутності засудження і покарання виконавців.

Додамо, що 1 липня 2019 року у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась презентація путівника «Mortui vivunt. Przez Lwów i Wrocław szlakiem zbrodni na Wzgórzach Wuleckich» («Мертві живуть. Через Львів і Вроцлав шляхом злочину на Вулецьких Пагорбах»).

Світлини: Олега Вівчарика та Ярослава Табінського Більше фото