Представники Університету вшанували пам’ять о. Михайла Вербицького

Делегація Львівського національного університету імені Івана Франка на чолі з Ректором, професором Володимиром Мельником 4 березня 2015 року взяли участь в урочистих заходах, що відбулися в селі Млини Ярославського повіту (Республіка Польща), з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження отця Михайла Вербицького та 150-річчя від першого публічного виконання Гімну України.

Панахидою та спільною молитвою біля могили, де похований о. Михайло Вербицький, присутні вшанували пам’ять видатного українця. «У найтяжчі, найтрагічніші і найгероїчніші часи віра у воскресіння в душі українського народу перетворювалася на молитву та пісню. Саме молитва й пісня були рушієм нації та вселяли віру в світле майбутнє України», – звернувся до учасників урочистостей Блаженніший Святослав (Шевчук).

У заходах з нагоди відзначення ювілею Михайла Вербицького також взяли участь голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Петро Колодій, народні депутати України, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Андрій Дещиця, представники польських та українських громадських організацій, духовенство.

З вітальним словом звернувся до чисельної громади голова Львівської ОДА Олег Синютка: «Двісті років із нами людина-душпастир, син свого народу. 150 років з нашим народом його безсмертний твір, якому судилося стати славнем вільної та незалежної України». Олег Синютка також висловив вдячність польській стороні, яка достойно оберігає прах українського генія. «Це підкреслює те, що нашу спільну історію і спільне майбутнє ми повинні творити в об’єднаній Європі», – зазначив керівник Львівської обласної державної адміністрації. Олег Михайлович озвучив звернення Президента України з нагоди ювілейних відзначень – 200-річчя від дня народження отця Михайла Вербицького та 150-річчя від першого публічного виконання Гімну України.

«Отець Михайло Вербицький подарував українському народу всеперемагаючу духовну зброю – національний Гімн, який став закликом до боротьби за рідну державу для багатьох поколінь українців», – зазначив під час виступу голова Львівської обласної ради Петро Колодій.

За словами Петра Несторовича, створення Державного Гімну об’єднало два крила України – Ліво- та Правобережжя: «Український славень – це витвір двох українців – Павла Чубинського з Лівобережної України та Михайла Вербицького з Правобережжя. І це вкотре засвідчує, що український народ – єдиний на перекір ворогам, які повсякчас намагаються нас розділити. І ця єдність є запорукою нашої перемоги».

Після завершення офіційних виступів високопосадовців біля каплиці-пантеону відбувся концерт, під час якого духовий оркестр Академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного, Народна академічна хорова капела ім. Павла Чубинського (м. Київ) та муніципальний чоловічий хор «Каменяр» (м. Стрий Львівської області) виконали твори композитора.

Особливого цьогоріч зазвучав Гімн України у спільному виконанні духових оркестрів України та Польщі й усіх учасників урочистостей.

Більше фото