Представники Університету взяли участь засіданні щодо створення кластеру «Освіта»

Перше засідання ініціативної групи кластеру «Освіта» у Львові відбулось 21 січня за підтримки Інституту міста. Представники вищих навчальних закладів, місцевої влади, а також громадських і студентських організацій зібрались за круглим столом у Львівській міській раді й обговорили наявні проблеми та шляхи їх вирішення шляхом об’єднання зусиль.

Головна теза зустрічі: «Університети не мають конкурувати між собою. Конкуренція має бути спрямована на те, щоб відвоювати студентів на європейському та світовому ринку».

Захід розпочався з презентації директора Інституту міста Олександра Кобзарева Стратегії конкурентоспроможності Львові та її перспективних напрямків на найближчі 5 років.

Як зазначив Андрій Пундор, керівник програми стратегії Інституту міста, ідея створення кластера освіти пролунала наприкінці минулого року на засіданні Ради конкурентоспроможності й була підтримана усіма її членами.

«Освітній напрям є одним з базисів, на якому ґрунтується сама Стратегія конкурентоспроможності. Основними напрямами діяльності нового кластеру мали б стати інновації в освіті, співпраця з бізнесом, доступ до якісної освіти та професійний розвиток і соціальний статус освітніх кадрів», – переконаний Андрій Пундор

Участь у першому засіданні кластеру освіти взяли: Тарас Добко, Павло Хобзей, Ярослав ПритулаУкраїнський католицький університет; Марія Зубрицька – ЛНУ ім. Івана Франка; Микола Медиковський, Дмитро Федасюк, Олександр Захар’яшНУ «Львівська політехніка», Василь КосівЛьвівська національна академія мистецтв; Роман ШиянЛьвівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти; Євген Филипецьстудентська рада Львова, студент ЛНУ ім. Івана Франка; Оксана Кочерган, Ірина Дмитеркошкола Святої Софії; Ольга СтрелюкГМ «Опора»; Тарас Прокопишин – «Вуличний університет»; Галина Слічнадепартамент гуманітарної політики ЛМР, Зоряна Довганикуправління освіти ЛМР.

Усі учасники висловили згоду започаткувати діяльність кластеру «Освіта» та підтвердили свою подальшу участь у робочих групах.

На сьогодні у Львові вже активно діють кластери у сферах ІТ та туризму, а також  відбуваються робочі зустрічі щодо формування кластерів легкої промисловості та поліграфії.