Презентація книг, присвячених героям Небесної сотні та воїнам АТО

11 вересня 2015 року в Інституті франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація книг видавництва «Бурек», присвячених подіям на Майдані, героям Небесної сотні та українським воїнам, які захищають цілісність і незалежність Української держави.

«Останні події в Україні змінили все наше життя і літературне також. Ці зміни вилилися в наше нове літературне видання упорядковане Лесею Воронюк «Небесна сотня. Антологія Майданівських віршів», – зауважила директор видавництва Дарина Туз-Максимець.

«Це видання – зібрання віршів 400 авторів із 8 країни світу. Така велика кількість авторів, на мою думку, засвічує солідарність багатьох народів із українцями. Цінність цієї книги полягає в унікальності видання, що містить вірші відомих поетів і людей, які тільки починають писати», – розповіла Леся Воронюк.

У рамках презентації автори та видавці представили книгу «Знаєш, солдате, Ти мусиш встояти» та комікси для дітей і дорослих «Українські супергерої», спеціально написані для воїнів АТО. Десять українських поеток написали вірші-підтримки для солдат. Формат книги «Знаєш, солдате, Ти мусиш встояти» – кишеньковий, щоб кожен юнак міг тримати її поряд.

«Це антологія від десяти українських поеток, які написали свої позитивні вірші-візії підтримки, як вони люблять солдат, як чекають кожного, як бажають їм перемоги і щастя! – зауважує письменниця, упорядниця книги Христя Венгринюк. – У книзі використані картини відомої української художниці Лариси Куваєвої. Двоє авторок – українки, які проживають зараз у США. Це Ксю Камі та Юля Косівчук. Інші автори – Христя Венгринюк, Леся Воронюк, Люба Якимчук, Катерина Калитко, Іра Цілик, Олеся Мамчич, Іра Скрипник, Інга Кейван. Книги надсилатимуться солдатам в зону АТО і продаватимуться лише на презентаціях. Виручені кошти підуть на могу допсолдатам АТО».

«Ми зазнали нищівної критики з боку російських ЗМІ, які писали про нас як про тих, хто вчить ненависті до росіян. Та ми прагнули створити якісний книжковий продукт патріотичного змісту», – пояснила Леся Воронюк.

«До збірки «Небесна сотня. Антологія Майданівських віршів» увійшов мій вірш «Пліч-о-пліч», який був написаний у ніч розгону Майдану. Потім народився цілий цикл «Уроки гравітації». На мою думку, кожен поет за допомогою свого літературного хисту має боротися разом із своїм народом», – зауважила поетеса, сценарист і перекладач Юлія Курташ-Карп.

Збірку «Інша імперія» представив її автор Андрій Волошин: «Ця збірка вийшла за місяць до Майдану і в певним чином у ній передбачено все те, що сталося через місяць».