Презентація Міжнародного проекту  «Культурна спадщина: переосмислення і поглиблення участі громади»

24 вересня 2015 року в головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація Міжнародного проекту «Культурна спадщина: переосмислення і поглиблення участі громади». Організаторами заходу є Центр гуманітарних досліджень і Центр культурного менеджменту.

«Проект триває з липня 2015 року по червень 2017 і розрахований на дві цільові групи, – зазначив директор Центру культурного менеджменту Ігор Савчак. – Це громадські організації та експертні групи, які працюють на стику актуалізації культурної спадщини і розвитку громад. Проект націлений на реалізацію інноваційних проектів з охорони та актуальної інтерпретації культурної спадщини та на підвищення професійних компетенцій, організаційного потенціалу і посилення ролі громадських організацій у формуванні національного культурного середовища та культурної політики в Україні».

Ігор Савчак також зауважив, що участь у проекті можуть взяти участь недержавні організації місцевого чи/або національного рівня, які працюють у сфері місцевого розвитку, охорони і відновлення культурної спадщини із країн-учасників проекту (Вірменія, Білорусь, Молдова і Україна), а також організації, групи і спільноти професіоналів й інтелектуалів, діячів культури із вищезазначених країн, які занепокоєні можливостями зберегти культурні ландшафти і їхнє різноманіття та забезпечити стійке користування ресурсу культурної спадщини (як матеріальної, так і не матеріальної) для розвитку міст і селищ.

Реалізація програми передбачає такі етапи:

– конкурсний відбір учасників;

– два триденні тренінги + 2-3 дні на зустрічі із місцевими організаціями (Україна-Вірменія/Білорусь/Молдова);

– 20 годин консультацій із організації розвитку, актуалізації культурної спадщини;

– гранти на здійснення проектів із актуалізації об’єктів культурної спадщини (сума гранту для проекту із організаційного розвитку становить від 1000 до 3000 євро на одну організацію, також потрібний особистий фінансовий вклад цієї організації у розмірі 10% від загальної вартості проекту);

– аналіз державної політики/програм стосовно культурної спадщини. Підготовка рекомендацій для Уряду;

– дві публічні дискусії/дебати на тему актуалізації спадщини;

– дводенний Регіональний форум у Львові;

– публікація із результатами підтриманих проектів.

Заявки-концепції на участь у програмі слід подати в електронному форматі за адресою: ccm@kultura.org.ua , крайній термін подання – 31 жовтня 2015 року. Планується визначити 50 учасників, із них 15-20 – громадяни України.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото