Презентація нової книги професора Олега Шаблія

Професор географічного факультету Олег Шаблій 10 грудня 2015 року презентував свою нову книгу «У пошуках краси: тривоги і розради» в головному читальному залі Наукової бібліотеки.

Добре відомий академічній громаді Університету і науковим колам України як поважний учений, Олег Іванович розкрився у новій іпостасі – митця – всебічно обдарованого і замилуваного в красу художника, музиканта, актора, фотографа, відеооператора.

Вчений секретар Наукової бібліотеки Університету Григорій Чопик виступив зі словом про автора книги, розповівши про науковий, науково-пізнавальний, методологічний і публіцистичний доробок професора.

Презентоване видання – це запрошення до творчої майстерні автора. Професор Олег Шаблій зізнався, що спершу планував видати альбом своїх робіт, але в процесі відбору й систематизації матеріалу задум змінився. Шаржі та портрети, плакати й адреси, герби й емблеми, пейзажі та натюрморти, колективні, репортажні, сюжетні фото й інший матеріал потребував коментарів, роздумів-спогадів, рефлексій і пояснень. Як наслідок – світ побачила книга «У пошуках краси».

Презентація відбулась у теплій атмосфері спогадів і роздумів автора. «Мені пощастило на людське, бо мене оточували добрі, гарні, розумні люди, – наголосив професор. – Маєш тих, кого вибираєш!»

У роздуми про своє захоплення чи то музикою, чи то малюнком Олег Іванович органічно вплів епізоди, часом курйозні випадки, пов’язані з друзями юності, однокурсниками, колегами по роботі й учителями.

Професор детально розповів присутнім про окремі розділи книги. Мультимедійна презентація відтворювала ілюстрації видання. Особливе пожвавлення в залі викликали дружні шаржі й портрети представників академічної спільноти.

На завершення заходу журналіст і мистецтвознавець Василь Глинчак розповів про знайомство з Олегом Шаблієм ще в часи студентської юності. Також він зазначив, що відкрив для себе професора як талановитого митця. Особливе захоплення доповідача викликала серія плакатів, створена автором презентованої книги. Василь Глинчак висловив сподівання, що професор Олег Шаблій ще створить серію плакатів, присвячених темі російсько-української війни на східному кордоні нашої держави.

Світлини: Олександри Чури та Юрія Чабана Більше фото