Презентація Програми імені Фулбрайта

20 березня 2015 року в 231 ауд. Філологічного факультету відбулась  презентація одного з найпрестижніших проектів міжнародних академічних обмінівПрограми імені Фулбрайта, яку спонсорує уряд США.

Заступник директора Програми імені Фулбрайта в Україні, координатор програм обміну для молодих науковців і студентів Інна Бариш ознайомила всіх зацікавлених з історією заснування Програми імені Фулбрайта та про її міжнародний авторитет: «Програма імені Фулбрайта успішно діє з 1946, нині – у 155 країнах світу. За час існування Програми в Україні — з 1992 рокублизько 900 українців навчались, стажувались, проводили дослідження в США; понад 530 американців викладали в українських вишах і займались науковою працею».

За словами Інни Бариш, ідея міжнародної освіти, що уможливлювала не тільки подолання географічних кордонів для науковців і студентів, але й сприяла покращанню взаєморозуміння та налагодженню мережі особистісних і професійних контактів, стала вдячним ґрунтом для поглиблення міжкультурного діалогу.

Варто зазначити, що близько 310 000 науковців, громадських і культурних діячів, викладачів і студентів були учасниками Програми імені Фулбрайта: із них – 116 900 американських громадян й 192 800 іноземців.

«В Україні Програма почала діяти з 1992 року; до 1998 року її упровадженням займалося Інформаційне Агентство США при американському посольстві; з 1998 у Києві діє окремий Офіс Програми імені Фулбрайта. Кошти на покриття витрат, пов’язаних з перебуванням американців в Україні та українців у США, виділяє американська сторона. Гроші на Програму щороку асигнує Конгрес США», – наголосила координатор.

З 1992 року Програма імені Фулбрайта відчутно увійшла до культурно-наукового простору України. Витворилася спільнота її випускників із добрими традиціями, досвід кожного окремого представника якої – фулбрайтівця  є свого роду ферментом активізації інтелектуального життя в Україні. У 1999 випускники Програми імені Фулбрайта заснували Українське Фулбрайтівське товариство, що своєю діяльністю уприсутнює ідею Програми, активно впроваджує у життя фулбрайтівський досвід, набутий в американських університетах, зітканий із десятків, сотень різних напрацювань, досягнень і прагнень науковців, базований на живому спілкуванні «від людини до людини» й дискусійно-діалогічному обміні думками, досвід, що спонукає фулбрайтівців не тільки робити порівняння й ініціювати зміни, але й стати їх активними учасниками.

Інни Бариш з приємністю відзначила, що Львів і Львівський університет має найбільшу кількість фулбрайтівців.

Своїм досвідом наукового стажування в США поділився випускник нашого університету, а тепер – доцент кафедри загальної і соціальної педагогіки Українського католицького університету Ігор Кобель. Ігор Григорович був учасником Програми наукових обмінів імені Фулбрайта 2012-2013 р. уряду США в Голлодетському університеті та Американському католицькому університеті (обидва у м. Вашингтон, округ Колумбія), а наступного року отримав грант від уряду провінції Альберта (Канада) International Education Award для стажування в університеті Альберти.

На завершення зустрічі координатор програм обміну для молодих науковців і студентів Інна Бариш відповіла на запитання присутніх і наголосила, що з детальнішими умовами участі в Програмі імені Фулбрайта можна ознайомитися на сайті програми: http://www.fulbright.org.ua

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото