Презентація видань  Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка (до 200-річчя від дня народження Пророка українського  народу)

10 вересня 2015 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась презентація видань Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка (до 200-річчя від дня народження Пророка українського народу), яка, за словами модератора заходу Богдана Якимовича, є «однією з найцікавіших і чи не найголовніших презентацій книг, які вийшли друком до ювілею Тараса Шевченка».

Головним промоутором всіх проектів, які завдяки зусиллям колективу Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка побачили світ до ювілею Тараса Шевченка, є заступник директора Інституту Сергій Гальченко. У cвоєму вступному слові Сергій Анастасович докладно розповів учасникам презентації про унікальні видавничі проекти Інституту – перевидання літературної спадщини Тараса Шевченка.

«Коли ми приступали до праці над повним академічним виданням творів Тараса Шевченка, велич Генія зобов’язала нас зробити таке видання, яке було б гідне автора», – зауважив генеральний директор видавництва «Наукова думка» Ігор Алєксєєнко.

«Тарас Шевченко нам потрібен саме як Тарас Шевченко. Він нам потрібен і як видання, і як дух, як атмосфера, як національний вітамін, без якого не може існувати український народ», – звернувся до учасників презентації український письменник, державний і громадський діяч, Надзвичайний і Повноважний Посол України Роман Лубківський. «Нам часто здається, що ми знаємо Шевченка. Нам часто здається, що ми нічого не знаємо про Тараса Шевченка. Та кожне його слово, кожне його видання, кожне діяння, присвячене його Генію, підтверджує його силу», – переконаний Роман Мар’янович.

Про потребу глибокого прочитання Шевченкової творчості та перевидання його творів йшлося у виступі професора кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Михайла Гнатюка.

«Це знаменно і почесно, що презентація видань, що вийшли друком до ювілею Тараса Шевченка, відбувається у Франковому університеті», – відзначив професор Дрогобицького педагогічного університету ім. І. Франка.

Доцент кафедри української фольклористики ім. Філарета Колесси Михайло Чорнопискийзауважив, що «це, без сумніву, унікальна презентація». За словами Михайла Гнатовича, «Сергій Гальченко як текстолог зробив унікальні речі, а відтак, було б добре видати посібник із текстології, який так потрібен і нашим студентам і нам, викладачам».

Виступи відомих українських шевченкознавців були переплетені вічним словом Пророка української нації. Поетичні твори Тараса Шевченка прозвучали у виконанні народних артистів України, лауреата премії ім. Шевченка Богдана Козака й актора Львівського національного академічного драматичного театру ім. Марії Заньковецької Святослава Максимчука.