Про секрети журналістики від команди служби новин телеканалу «Інтер»

21 квітня 2015 року на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч із журналістами та ведучими інформаційної програми «Подробности», що на телеканалі «Інтер», які розповіли студентам про тонкощі журналістської роботи на телебаченні, поділилися досвідом і дали професійні поради.

Представив гостей заступник декана з навчальної та наукової роботи факультету журналістики Богдан Тихолоз.

Про деталі роботи в студії, зокрема про специфіку програми «Рандаун», у якій зазвичай прописують сценарій усього ефіру новин йшлося у виступі ведучої ранкових новин Юлії Шпачинської. «У цій програмі ми розписуємо все, починаючи від того, в яку камеру потрібно дивитися ведучій і до титрів. Більшість інформації до цієї програми вносять самі журналісти, які працюють над сюжетами», – зазначила ведуча. Юлія Шпачинська дала практичні поради молодим журналістам щодо виконання вправ над постановкою голосу та щодо правильної вимови.

Досвідом роботи в телевізійній журналістиці поділилася спеціальний кореспондент «Подробностей» у Львові Христина Гашенко-Кикоть. «Наша професія – цікава, корисна, але й небезпечна, – каже журналістка. – Найголовніше – це усвідомлення того, що ти можеш допомогти іншим людям».

За словами кореспондентки, робота на телебаченні – важка. «Для того, щоб спростити роботу, потрібно вміти співпрацювати з оператором, аби він при зйомці звертав увагу на ті речі, які потрібно для сюжету. Також ви повинні бути завжди до всього готові, адже не знаєш, де опинишся через півгодини, уже не кажучи про те, що абсолютно неможливо спланувати вихідні», – зазначила Христина Гашенко-Кикоть.

Досвідом роботи військового кореспондента на передовій поділився Ярослав Кречко. Журналіст зазначив, що до подій на сході України він не планував працювати в цьому напрямку, утім ситуація, що склалася, змінила його пріоритети. «Коли я приїхав перший раз на передову, я уявлення не мав, про що буду розповідати аудиторії, – пригадує Ярослав. – Але з часом виробив для себе певні принципи, за якими там працював. Наприклад, якщо військові забороняють знімати те чи інше, значить цього не можна робити. Утім, потрібно завжди докладати максимум зусиль, аби «ні» перетворити на «так». Саме на війні я зрозумів, що інформацію від військових можливо отримати лише за умови, що вони тобі довіряють», – зазначив кореспондент.

За словами Ярослава Кречка, українським журналістам потрапити на передову доволі складно. «Дуже неприємно бачити новинні сюжети російських журналістів, які демонструють своє перебування на передовій, «правдиво» показуючи всі події: звідки ведуться обстріли, кількість втрат української сторони тощо», – поділився журналіст своїми спостереженнями.

Ярослав Кречко зокрема зауважив, що перебуваючи в умовах війни, стирається межа між розумінням адекватного, нормального і жахливого, а також розповів, наскільки важлива самоцензура та командна робота під час АТО. На підтвердження своїх слів кореспондент продемонстрував деякі зі своїх сюжетів, зокрема про події на передовій у новорічну ніч 2014-2015 р. та ротацію бійців у Донецькому аеропорту.

Про нюанси роботи оператора в інформаційній телевізійній передачі йшлося у виступі Юрія Голубінки. «Корпункт, як і телебачення, – це командний вид спорту. Оператор має постійно мати бажання відзняти для журналіста краще, ніж цього хоче сам журналіст. Але, як свідчить практика, не завжди знаєш, чи зможеш скористатися своєю камерою, – розповідає Юрій. – Тому, з будь-якої нестандартної ситуації потрібно знаходити вихід, але при цьому пам’ятати, що ви є обличчям каналу».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото