Професор Університету Мішкольца, член-кореспондент Академії наук Угорщини Георгій Каптай прочитав студентам Університету лекції з матеріалознавства

Делегація Університету Мішкольца (Угорщина), до складу якої ввійшли директор відділу нано-композитів науково-дослідного інституту нанотехнологій BAY-NANO Університету Мішкольца, професор, член-кореспондент Академії наук Угорщини Георгій Каптай та координатор міжнародних проектів і програми національних стипендій Угорщини (Stipendium Hungaricum) Крістіна Шандор, з офіційним візитом відвідала Львівський національний університет імені Івана Франка.

Під час зустрічі з Ректором, професором Володимиром Мельником відбулось урочисте підписання міжінституційної п’ятирічної угоди в рамках програми Еразмус+ індивідуальної мобільності для студентів та викладачів. Угодою передбачено взаємні візити викладачів і науковців із 5-денним терміном перебування і студентів, які  матимуть можливість навчатися в Університеті Мішкольца впродовж 4 місяців.

Упродовж свого чотириденного перебування у Львові відомий угорський учений, професор Георгій Каптай прочитав курс лекцій, під час яких йшлося про проблемні питання в галузі матеріалознавства, зокрема нанофізики та наноелектроніки, а також про дослідження фізико-хімічних властивостей наносистем.

Георгій Каптай розповів про Застосування хімічної термодинаміки Гібса для розрахунків фазових рівноваг і фазових діаграм макросистем, про поширення хімічної термодинаміки Гібса на розрахунок фазових рівноваг і фазових діаграм наносистем, а також про міжповерхневі сили як наслідок поєднання енергії Гібса та термодинаміки Ньютона; наука поза «самоорганізацією» у наносистемах.

Науковець детально спинився на питанні моделювання теплофізичних властивостей (молярний об’єм, коефіцієнт термічного розширення, міжповерхневі енергії, кут змочування, в’язкість, коефіцієнт дифузії) металів і розплавів із урахуванням явища поверхневого фазового переходу на поверхнях рідина/пара та твердий стан/пара та сегрегації на міжзерновій границі.

Лекції професора Георгія Каптая викликали неабиякий інтерес у слухачів, серед яких були студенти та викладачі фізичного, хімічного факультетів  і факультету електроніки та комп’ютерних технологій.

Світлини: Олександри Чури Більше фото