Професорові Юрію Олексійовичу Жлуктенку присвячено

6 жовтня 2017 року у Дзеркальній залі Львівського університету відбулося урочисте засідання Методологічного семінару з проблем перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені професора Юрія Олексійовича Жлуктенка, під час якого проведено обговорення збірника матеріалів Всеукраїнської конференції «Національна пам’ять у філології: Спадщина професора Юрія Олексійовича Жлуктенка».

Головувала на засіданні завідувач кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура, заслужений професор Університету Роксолана Зорівчак. В роботі семінару взяли участь заступник декана факультету іноземних мов Ліна Глущенко, професор кафедри соціології Наталія Черниш, завідувач кафедри міжкультурної комунікації та перекладу, професор Алла Паславська, завідувач кафедри французької філології, заслужений професор Університету Роман Помірко, завідувач кафедри англійської філології, професор Михайло Білинський, професор кафедри іноземних мов та культури фахового мовлення Львівського державного університету внутрішніх справ, професор Олена Зеленська, професори кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура Надія Андрейчук, і Зоряна Григорівна Коцюба, викладачі, аспіранти й студенти факультету іноземних мов.

Публікація матеріалів Всеукраїнської наукової конференції, присвяченої 100-річчю від Дня народження професора Жлуктенка, стала вельми плідним проектом, який об’єднав філологів Львівського національного університету імені Івана Франка, Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Інституту мовознавства імені О.О. Потебні НАН України та фахівців Наукового товариства імені Т. Шевченка у Львові.

Учасники семінару щиро ділилися своїми думками на наукові та навколонаукові теми. Присутні мали нагоду послухати як особисті спогади про професора Юрія Олексійовича Жлуктенка, так і міркування про його значний науковий доробок. Чимало йшлося також про тяглість традиції і обов’язки сучасних дослідників щодо своїх попередників. Цікаві міркування висловила професор Наталія Черниш, яка запропонувала присутнім поглянути на праці й ідеї професора Жлуктенка з неочікуваного боку – з погляду соціології.

Засідання супроводжувалося майстерним декламуванням віршів (Григорія Кочура, а також перекладів з фризької мови Ю. Жлуктенка та А. Гризуна) студентами кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура.