Публічне управління та адміністрування: державотворення, освіта і сучасні виклики

Незважаючи на понад чвертьвіковий період формування сучасного українського державотворення у ньому ще не подолано численні проблемні аспекти, які заважають активно рухатись до встановлення європейських стандартів щодо благополуччя та здоров’я населення. Окрім непростих завдань, які необхідно вирішувати, зокрема, щодо покращення демографічної ситуації, підвищення енергоефективності та конкурентоспроможності продукції, децентралізації системи управління, проведення комплексних реформ, накладаються додаткові виклики, які зумовлені як зовнішніми, так і внутрішніми чинниками. До останнього, що негативно впливає на становлення і прибутковість бізнесу, справедливо відносять атаки на нього через цілеспрямоване захоплення власності.

Саме проблематиці державотворення й оцінювання державотворчого патріотизму нації, систематизації ролі сучасної освітньої спеціальності «Публічне управління та адміністрування» (якою опікується кафедра економіки та менеджменту) та зниження рівня негативної компоненти у його формуванні був присвячений круглий стіл «Рейдерство у системі бізнесу: економічні, правові та соціальні проблеми», який відбувся 20 квітня 2017 року на факультеті управління фінансами та бізнесу Університету.

Метою наукового заходу є конкретизація понятійного апарату та інструментарію процесу рейдерства, аналіз сучасних викликів, фінансово-економічні і соціальні наслідки та визначення концептуальних шляхів подолання агресивних атак на бізнес в Україні.

У роботі круглого столу взяли участь: начальник Карпатського управління кіберполіції ДКП НП України, підполковник поліції Олег Кріп, екс-начальник Управління по боротьбі з кіберзлочинністю ГУ МВС України у Львівській області, полковник Зеновій Добрянський, викладач Правничого коледжу ЛНУ ім. Івана Франка, адвокат, експерт з питань економічного рейдерства Тарас Станько, представники громадських організацій, журналісти, викладачі та студенти Львівського національного університету імені Івана Франка. Керівник наукового заходу – професор Борис Карпінський, модератор – доцент Надія Завальницька.

Із системною доповіддю про спеціальність «Публічне управління і адміністрування» та її принципову важливість у процесах державотворення виступив Борис Карпінський. У межах своєї доповіді він проаналізував прояви особливостей сучасних викликів та нейтралізацію їхнього негативного впливу, розповів про дієву участь кафедри у вирішенні фундаментальних питань соціально-економічного розвитку, зокрема, оцінюванні фінансоворесурсних втрат України від дій Росії, розробці експертного висновку щодо уникнення переведення ДП «Львівський бронетанковий ремонтний завод» із статусу стратегічних підприємств.

Учасники засідання круглого столу підкреслили, що захоплення бізнесу негативно впливає на процеси державотворення та інвестиційне зростання, відволікає управлінців від поступу, знижує прибутковість бізнесу та податкові надходження у бюджет. Окрім того, науковці та експерти у резолюції круглого столу окреслили стратегічні шляхи та конкретні заходи щодо захисту економіки держави, підприємств та організацій від згубного впливу рейдерства і підвищення їхньої економічної безпеки та фінансової стійкості.

Світлини: Софії Берези Більше фото