Публічне управління та адміністрування: результативність у взаємодії освіти і практики

Проблемні питання розвитку Львівської області, їхнє вирішення і формування завдань на перспективу були предметом конструктивного обговорення під час січневих звітів департаментів Львівської обласної державної адміністрації, які відбулися у сесійній залі Львівської обласної ради.

З позиції інтересів становлення сучасної освітньої спеціальності «Публічне управління та адміністрування» в обговореннях взяли участь викладачі факультету управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка: завідувач кафедри економіки та менеджменту, професор Борис Карпінський та доценти Ольга Маліновська і Ганна Комарницька. Вони закцентували увагу присутніх на актуальних питаннях становлення спеціальності «Публічне управління та адміністрування» в Університеті, а також висловили міркування щодо систематизації навчально-наукової позиції випускової кафедри із цієї спеціальності. Згідно із аргументацією освітян, розвиток цієї спеціальності служить інтересам підвищення благополуччя населення й успішного функціонування виробничих галузей Львівської області.

Зокрема, завідувач кафедри економіки та менеджменту, професор Борис Карпінський порушив актуальні питання щодо критичного стану основних фондів області, що становить загрозу випуску конкурентоспроможної продукції з високою доданою вартістю; принципових аспектів результативності державотворчого патріотизму нації на основі кількісної (податкової) домінанти у регіональному розрізі; проблематики формування спеціального науково-дослідного підрозділу, який би займався комплексними питаннями соціального і фінансово-економічного розвитку Львівсько-Волинського вугільного басейну, що особливо актуально у контексті стратегічних пріоритетів підвищення енергетичної безпеки в регіоні та відчутної втрати виробничо-вугільних потужностей на Донбасі.

Також під час засідань йшлося про потребу Обласної держаної адміністрації у фахових, патріотично налаштованих працівниках, здатних творчо й активно мислити. Саме такими є випускники спеціальності «Публічне управління та адміністрування» кафедри економіки та менеджменту.

Зазначимо, що лише у відділах департаменту економічної політики ОДА на початку 2017 року є 6 вакантних місць для цілеспрямованих й амбітних випускників управлінського профілю. Такі кадрові можливості свідчать про зацікавленість інституцій вищого рівня у практичній підготовці кваліфікованих працівників, які володіють сучасними знаннями і вміють їх оперативно застосовувати на практиці.

Фундаментальну роль у процесі підготовки таких працівників відіграє випускова кафедра, завдання якої – суттєво посилювати освітній рівень студентства. Саме на таку співпрацю і спрямовані зусилля наукового студентсько-аспірантського гуртка «Державотворець» кафедри економіки та менеджменту (під керівництвом професора Бориса Карпінського та доцента Ганни Комарницької). Завдяки діяльності гуртка вирішуються питання налагодження тісної взаємодії студентської молоді зі спеціалізованими підрозділами Львівської обласної державної адміністрації насамперед у практичній площині.

Світлини: Львівської обласної державної адміністрації Більше фото