П’ятий випуск Школи німецького права

21 травня 2015 року на юридичному факультеті Університету відбулось урочисте закриття Школи німецького права, слухачами якої були студенти юридичного факультету та факультету іноземних мов.

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся декан юридичного факультету, професор Андрій Бойко. Він зауважив, що вручення сертифікатів випускникам школи «Паралельного вивчення німецького права» є важливим етапом на шляху до професійного зростання студентів обох представлених факультетів. Андрій Михайлович подякував професорові Штефану Хюльсхьорстеру, який протягом усіх років співпраці особисто опікується Школою німецького права. Декан юридичного факультету висловив подяку Посольству Федеративної Республіки Німеччина в Україні в особі керівника консульсько-правового відділу Мартіна Графа за постійну візову підтримку студентів і сприяння належному функціонуванню школи. Також професор Бойко відзначив, що Німецький фонд міжнародної правової співпраці, який представляє Геннадій Рижков, опікується матеріальним забезпеченням школи «Паралельного вивчання німецького права». «Кожен із випускників Школи німецького права докладав зусилля і з великою відповідальністю ставився до процесу навчання, чудово розуміючи важливість такого досвіду для правника і для юридичного факультету Університету. Бажаю вам, щоби здобуті знання сприяли вашому кар’єрному й особистісному зростанню», – звернувся до випускників Школи німецького права професор Андрій Бойко.

Заступник директора Німецького фонду міжнародного правового співробітництва, керівник проектів курсу та один із лекторів Школи, професор Штефан Хюльсхьорстер подякував деканові юридичного факультету, керівництву Університету та студентам за активну співпрацю в рамках Школи німецького права. «Уже 5 років поспіль ми проводимо школу «Паралельного вивчення німецького права». Знаю, що за українськими критеріями такий відтинок часу можна назвати доброю традицією. За ці 5 років сертифікати про закінчення Школи німецького права отримали близько 100 студентів, відбулось 5 Літніх шкіл права, а 5 найкращих студентів отримали стипендії Фонду на навчання в Німеччині», – розповів професор Штефан Хюльсхьорстер. Він також зауважив, що Школа німецького права – це унікальна можливість для студентів підвищити власну конкурентоздатність і кваліфікаційний рівень, для Університету – це свідчення високого наукового реноме в Україні та світі. «Для нас – це можливість ознайомитись із українською правовою системою, здійснити критичне порівняння правових можливостей України та Німеччини», – додав професор Хюльсхьорстер.

Від імені ректорату Університету проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський висловив подяку за співпрацю німецьким колегам і в День вишиванки подарував професору Хюльсхьорстеру українську вишиванку.

Керівник консульсько-правового відділу Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Мартін Граф виступив із доповіддю на тему: «Найважливіші аспекти з лібералізації візового режиму в Україні». «Європа – це шанс змінитися, і лише той, хто змінюється, отримує право на існування. В українському контексті зміни – це реформи, які європейці вимагають від українських урядовців, і які є механізмом процесу лібералізації візового режиму», – зазначив Мартін Граф. Доповідач побажав випускникам Школи німецького права не зупинятись на досягнутому, вчитись і працювати задля побудови міцної правової демократичної Української держави.

Після урочистих привітань випускники Школи німецького права отримали сертифікати – свідоцтва успішного завершення навчання. Загалом спецкурс прослухало 36 студентів (27 – із юридичного факультету, 9 – з факультету іноземних мов). Трьом студентам із кожного факультету, які за результатами тесту отримали найбільше балів, окрім сертифіката вручили ще й цінні подарунки. Найуспішнішим студенти обох факультетів – Олегові Замогильному та Ірині Шовковій Німецький фонд міжнародної правової співпраці надав стипендію на навчання в Німеччині. 23 учасники Школи матимуть можливість взяти участь у Німецькій літній школі права, яка відбуватиметься з 5 по 11 липня 2015 року.

Від імені студентів зі словами вдячності, адресованими Німецькому фонду міжнародного правового співробітництва, Посольству Федеративної Республіки Німеччина в Україні та адміністрації Університету за можливість вивчати німецьке право, вдосконалити рівень німецької мови та здобути досвід спілкування з викладачами з Німеччини, виступила Ірина Шовкова.