«Писанка надії»: майстер – клас із писанкарства у Педагогічному коледжі

Писала, писала,
Щоби тая писаночка
Славу здобувала.

Коли приходить весна в Україну, пробуджується і воскресає природа, відроджується життя та  надія на краще.  Напередодні Великодніх свят майже в кожній оселі люди  запалюють свічки і беруться за прадавнє ремесло – розписування писанок.

У Педагогічному коледжі вже  традиційно  напередодні Великодніх свят відбулися майстер-класи  з писанкарства. Цьогоріч їх проводили  викладачі художньої праці та образотворчого мистецтва  Любов Назарук і  Тетяна Нежура.

Участь у майстер-класах взяли студенти академічних груп  денної та заочної форми навчання, викладачі коледжу та їх діти, вихователі ДНЗ, вчителі початкових класів, усі охочі.

Викладач Педагогічного коледжу Любов Назарук розповіла про  традицію  писання писанок,  символіку орнаментальних композицій і кольористику українських писанок.

Майстриня зазначила, що різноманітність  символів дає можливість зрозуміти глибину мудрості українського народу, його вміння оберігати себе та свою родину, власну оселю, утворивши духовне  писанкове коло захисту в обрядах і звичаях.

За словами Любові Михайлівни, писанки, оздоблені символами-оберегами, дарували у Великодні свята рідним, хрещеним, а дівчата – коханим хлопцям.

Студенти перших курсів спеціальності «Початкова освіта» не лише взяли участь у майстер-класі, а й принесли свої роботи (писанки та ляльки-мотанки), які вони передадуть  у подарунок воїнам АТО.

Світлини: Володимира Крука Більше фото