Ректор Університету привітав призерів Чемпіонату України з шахів

Нещодавно у Рівному завершився Чемпіонат України з шахів. За результатами змагань переможцем інтелектуальних змагань серед чоловіків став випускник механіко-математичного факультету Університету, кандидат фізико-математичних наук Михайло Олексієнко. У жіночих змаганнях срібло виборола студентка юридичного факультету Університету Наталія Букса.

23 грудня 2016 року Ректор Університету, професор Володимир Мельник урочисто привітав найкращих шахістів України, відзначивши їх почесними грамотами Львівського національного університету імені Івана Франка. Під час зустрічі із призерами, яка відбулася у Дзеркальній залі ЛНУ ім. Івана Франка, Володимир Петрович наголосив, що для Університету високі досягнення львівських шахістів – найкращий подарунок напередодні Нового року.

«Ваші перемоги мають велике значення для університетської спільноти, усіх шанувальників шахів і тих людей, які, незважаючи на усі обставини, докладають максимальні зусилля для того, щоб допомагати молоді розкривати свій потенціал», – зазначив Володимир Мельник

Також, Володимир Петрович висловив переконання, що академічне середовище у поєднанні з працею викладачів Львівського університету сприяє молодим обдарованим людям розвивати свої таланти.

Голова тренерської комісії Всесвітньої шахової федерації (ФІДЕ) Адріян Михальчишин, привітавши призерів, наголосив, що потенціал української нації, нашої держави та Львівського університету залишається досі не до кінця розкритим.

«Шахи – один з індикаторів інтелектуального розвитку народу. Мені дуже приємно, що молодь Львівського університету демонструє надзвичайно високий інтелектуальний рівень», – зазначив гросмейстер.

Віце-президент Львівської обласної шахової федерації, екс-президент Львівської обласної шахової федерації Степан Давимука відзначив, що Львів сміливо можна вважати шаховою столицею України. За його словами, такий статус зобов’язує шахістів і надалі здобувати найвищі титули на загальнонаціональному та світовому рівнях.

Також призерів Чемпіонату України привітав старший викладач кафедри фізичного виховання та спорту Львівського університету, майстер спорту з шахів Святослав Попович, який висловив переконання, що Наталія Букса та Михайло Олексієнко ще не один раз підкорюватимуть найвищі шахові вершини.

Спортивний журналіст та історик Іван Яремко статистично підвів поточні підсумки успіхів львів’ян у шаховому спорті, зазначивши, що впродовж історії проведення Чемпіонатів України з шахів львів’яни 20 разів виборювали золоті нагороди.

Чемпіон України з шахів 2016 року Михайло Олексієнко, подякувавши присутнім за щирі слова вітання, розповів по своє навчання на механіко-математичному факультеті Львівського університету. Михайло Олексієнко наголосив, що саме освіта, здобута у Львівському національному університеті імені Івана Франка дозволила йому досягти успіхів у науковій та спортивній діяльності.

Срібна призерка Чемпіонату України серед жінок, студентка юридичного факультету Наталія Букса подякувала за підтримку, яку вона відчуває зі сторони університетської спільноти й висловила надію на подальший розвиток шахового спорту в ЛНУ ім. Івана Франка.

На завершення зустрічі призерів Чемпіонату України з шахів та усіх присутніх привітав Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош», майстерно виконавши різдвяні пісні.