Ректор Університету Володимир Мельник і новопризначений Посол Естонської Республіки Герт Антсу мають намір поглиблювати українсько-естонську академічну співпрацю

Під час свого візиту до Львова Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки Герт Антсу 4 жовтня 2016 року відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка, де зустрівся з Ректором, професором Володимиром Мельником.

У зустрічі також взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марія Зубрицька і декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол Маркіян Мальський.

Ректор розповів про міжнародні зв’язки ЛНУ ім. Івана Франка з освітніми й науковими інституціями усього світу, наголосивши на необхідності зміцнення українсько-естонського співробітництва.

Відтак, у ході діалогу сторони обговорили питання розширення академічної співпраці Львівського університету з естонськими ВНЗ. Зокрема, Герт Антсу висловив сподівання, що кооперація Львівського й Тартуського університетів буде поглиблюватися.

«Я переконаний, що Університет Тарту і Львівський університет поглиблюватимуть співпрацю, реалізовуватимуть програми академічного обміну, адже саме молодь є найміцнішою ланкою у побудові мостів порозуміння між державами», – зазначив естонський дипломат.

Проректор Марія Зубрицька наголосила, що Львівський національний університет імені Івана Франка – єдиний університет в Україні, де вивчають естонську мову. «Наші студенти мають можливість безпосередньо спілкуватись із носієм мови – лектором із Естонії», – додав декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський.

Надзвичайний і Повноважний Посол запевнив, що уряд Естонської Республіки має намір і надалі всіляко підтримувати освітні проекти, які ініцюватиме Україна.

«І хоч я вперше у Львові й у Львівському національному університеті імені Івана Франка, адже лише нещодавно розпочав дипломатичну службу в Україні, утім вже можу з певністю сказати, що приємно вражений активною позицією та громадянською свідомістю студентів Львівського університету», – зізнався у коментарі естонський дипломат.