Ректор Університету взяв участь в урочистому відкритті меморіальної дошки Ірині Стасів-Калинець

Представники Львівського національного університету імені івана Франка – Ректор Володимир Мельник, проректор з науково-педагогічної роботи Ярослав Гарасим, голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Качмар взяли участь в урочистостях з нагоди відкриття меморіальної таблиці Ірина Стасів-Калинець у Львівській школі №87.

Ірина Калинець навчалась у школі №87 впродовж десяти років. За словами Ігоря Калинця, саме тут вона написала свої перші твори. «У деяких своїх спогадах та оповіданнях Ірина описала шкільні роки й післявоєнне життя в місті. Звідси й починаються витоки її творчості», – зазначив він.

Ігор Калинець назвав цей день сімейним святом. «Мені дуже приємно, що сьогодні ми увіковічнили її пам’ять. Іще більше мені приємно з того, що її однокласники дізнались про цю подію і приїхали особисто», – сказав Ігор Миронович.

Згадуючи про Ірину Калинець, громадський діяч, ректор Львівського національного університету імені Івана Франка (1990-2007, 2010-2013 рр.), професор Іван Вакарчук зауважив: «Вона прожила яскраве життя. За будь-яких обставин, будь-де і будь-кому вона завжди говорила правду – прямо і відверто. І я хотів би, щоби учнівська молодь брала приклад з її вдумливого нестримного й правдивого слова».

Відтак, Іван Олександрович звернувся до учасників заходу з пропозицією присвоїти школі №87 ім’я письменниці та дисидентки Ірини Стасів-Калинець, а також назвати на її честь одну з міських вулиць.

«Такі люди, як Ірина Калинець заслуговують не лише пам’ятної дошки чи назви вулиці. Вони заслуговують на те, щоб їхні імена та долі вивчалися в кожній школі. Бо завдяки таким особистостям ми маємо нашу державу», – вважає заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Підлісний.

В урочистостях з нагоди відкриття меморіальної таблиці Ірині Калинець також взяли участь учні й вчителі школи №87, друзі та рідні Ірини Онуфріївни, відомі громадські діячі та місцеві політики, курсанти ліцею імені Героїв Крут і козаки чайки «Святої Покрови».

Нагадаємо, що цьогоріч минає 75 років від дня народження письменниці Ірини Калинець, яка внаслідок важкої і тривалої хвороби на 72 році життя відійшла у Вічність.

Світлини: Олександри Чури Більше фото