Ректор Володимир Мельник зустрівся зі студентами Університету

Ректор, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник обговорив зі студентами Університету актуальні питання навчально-виховного процесу, соціального забезпечення та університетської інфраструктури. Діалог відбувся 12 грудня 2018 року у Дзеркальній залі.

На зустрічі, зокрема, йшлося про удосконалення навчального процесу, проблемні питання студентських гуртожитків, стипендії, кошторис Університету, перспективи активнішої мотивації наукових досягнень молоді та інше. Володимир Мельник наголосив, що «ідея цього зібрання полягає в тому, щоб ми один одного почули і спільно змогли працювати над вирішенням нагальних питань».

«Центральне питання усієї діяльності Університету – якість навчального процесу, яка залежить від викладача, студента і начально-методичного забезпечення. Але часом виникають ситуації, що перебувають поза навчальним процесом: моральна нестійкість студента, надмірна скромність та інше. Тоді посилюється роль неформального спілкування викладача і студента. Переконаний, що завдяки педагогічному умінню викладач повинен відчувати певні проблеми і допомогти студентові їх вирішувати. Також важливо, аби викладачі постійно підвищували свій навчально-методичний рівень. Для цього Університет продовжує практику регулярного підвищення кваліфікації викладацького складу», – наголосив Володимир Мельник.

Ще одним важливим чинником навчального процесу, за словами Ректора, є об’єктивне критичне мислення, яке повинні демонструвати і студенти, і викладачі, адже «наука закінчується там, де закінчується сумнів і критика».

Також Володимир Мельник розповів про академічну мобільність студентів, зауваживши, що міжнародна співпраця – важливий чинник діяльності Університету: «Минулого року завдяки різноманітним програмам більше тисячі наших студентів, викладачів, аспірантів побували за кордоном. Зараз ми працюємо над налагодженням співпраці з університетами США».

Далі розмова пішла про розвиток університетської інфраструктури. Зокрема, говорили про ремонти приміщень, на які цього року Університет витратив близько 27 мільйонів гривень. Володимир Мельник наголосив, що ремонти триватимуть і надалі, «щоб студенти могли навчатися в належних умовах». Окрім того, за словами Ректора, вже зараз запущені механізми залучення коштів, що допоможуть довести до ладу стадіон, зробити сучасну бігову доріжку, огорожу, відремонтувати трибуну та підтрибунні приміщення у Спорткомплексі Львівського університету.

Тема гуртожитків чи не найбільше зацікавила студентів. Зокрема говорили про встановлення сучасних електроплит і продовження процесу ремонту приміщень. Одне із питань, яке викликало жваве обговорення, – обмеження водопостачання у нічний час в деяких гуртожитках задля водо- й енергозбереження. Ректор зі студентами домовилися шукати компроміс для того, аби студенти не відчували дискомфорту, а Університет міг економити кошти, які згодом використовуватимуть для подальшого ремонту гуртожитків.

Обговорили також проблему приміщення колишньої їдальні біля гуртожитку №2. Студенти поскаржилися, що там часто збираються підозрілі компанії, що підвищує криміногенну загрозу в районі. Ректор пояснив, що Університет зацікавлений віддати це приміщення в оренду, але, на жаль, зараз немає потенційного орендаря. Натомість є ідея облаштувати між гуртожитками №2 і №3 футбольне поле зі штучним покриттям. Ректор також розповів про початок реалізації проекту будівництва нового гуртожитку.

Завершуючи обговорення фінансових та інфраструктурних питань, Володимир Мельник повідомив, що у 2019 році Університет планує закупити нове комп’ютерне обладнання і задовольнити потреби факультетів у мультимедійних засобах. У планах також технічне обладнання для Наукової бібліотеки.

Окрім того, студенти порушили питання стипендіального забезпечення. Пояснивши принцип нарахування стипендій, Володимир Мельник наголосив, що Університет працює над тим, щоб максимально використовувати кошти Стипендіального фонду, аби якомога більше студентів могли отримати відповідні виплати.

Говорили і про моральну сторону навчання, особливо під час заліків та екзаменаційної сесії. Ректор відзначив, що у випадку, коли студент відчуває упередженість чи необ’єктивне оцінювання зі сторони викладача, він має право (й обов’язок) звертатися до декана факультету, адміністрації Університету чи до Ректора. Однак важливо, щоб критика чи звинувачення не були безпідставними.

Завершуючи зустріч зі студентами, Володимир Мельник наголосив, що успішний розвиток Університету залежить і від представників адміністрації, викладачів та працівників, і від студентів. «Якщо в Університеті панує  атмосфера толерантності, взаєморозуміння і взаємодопомоги, то з’являються внутрішні можливості й бажання працювати задля того, щоб покращити матеріально-технічну базу, стимулювати працю викладачів і підвищити зацікавленість студентів у навчанні», – наголосив Ректор.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото