Ректор Володимир Мельник підписав угоду про співпрацю Львівського університету з мерією

10 листопада відбулося урочисте підписання угоди про співпрацю Львівського національного університету імені Івана Франка з Львівською міською радою в рамках програми «Перший кар’єрний крок».

Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка. Професор Володимир Мельник наголосив на тому, що співпраця між міською владою й університетами є вкрай необхідною. За його словами, вона є показником «не лише нашої готовності до співпраці, а й нашого патріотизму».

«Треба працювати над вирішенням конкретних проблем. Не секрет, що в найкращих університетах Європи практична складова підготовки фахівця сягає 60%. У нас – 30%. Тому набуття практичних навичок, психологія управління, особливо у співпраці з виробничими й адміністративними колективами – такі ж необхідні нашим студентам, як і професійна підготовка. Тому сотні молодих людей, які пройшли за останні 5 років вишкіл у міській раді, отримали інше розуміння входження в практику життя. І ми не маємо права цим нехтувати», – сказав Ректор Університету.

Він також висловив переконання, що міська влада зацікавлена співпрацею з університетами та демонструє свою готовність допомагати студентам у здобутті досвіду й працевлаштуванні.

Міський голова Львова Андрій Садовий вважає, що впровадження інновацій, що є наступним пріоритетним етапом розвитку міста, має відбуватися за участі університетів і зі залученням до цього процесу студентів і викладачів.

«Сьогодні 50% працівників міської ради – це хлопці й дівчата, які 5-8 років тому пройшли стажування, а потім брали участь в конкурсі, і сьогодні вони вже працюють у міській раді. Якщо за такою технологією йтимуть й інші українські міста, то ми дійсно зможемо вирішити кадрове питання», – наголосив Андрій Садовий.

Також мер міста відзначив позитивну динаміку співпраці з Львівським національним університетом імені Івана Фрака та Національним університетом «Львівська політехніка».

«Нам потрібні ваші мудрі поради, думки. Я б дуже хотів, щоби наші університети долучались до стратегічного планування міста. Я б дуже хотів, щоби з кожного ВНЗ ми на сесії стратегічного планування мали представника, який зрозуміє, де і в якій частині університет може бути дотичний, у якій галузі. Це дуже важливо, бо без якісної освіти немає майбутнього», – зауважив Андрій Садовий.

Детальніше про умови участі у програмі стажувань розповіла керівник програми стажування начальник відділу кадрів Львівської міської ради Галина Бордун.

«Ми залучаємо студентів до різних тематик. Кожен студент із будь-якого ВНЗ повинен заповнити аплікаційну форму. Теми, які ми презентуємо, є довільними. Студенти мають право запропонувати свою тематику», – повідомила Галина Бордун.

За її словами, стажування надають можливість студентам навчитися працювати в групі, досягаючи єдиної цілі.

Нагадаємо, що програма стажування «Перший кар’єрний крок» має на меті залучення молоді до навчання в органах місцевого самоврядування на благо громади міста Львова, самореалізації та для формування резерву молодих, кваліфікованих кадрів. Цьогоріч у програмі взяли участь 150 осіб.

Відповідно до укладеної угоди, яка передбачає надання студентам львівських ВНЗ можливостей для стажування в органах міської влади, понад 20 вишів Львова стали офіційними партнерами мерії в реалізації програми «Перший кар’єрний крок», серед них зокрема: Львівський національний університет імені Івана Франка, Львівська філія Київського університету культури і мистецтв, Львівська національна академія мистецтв, НУ «Львівська політехніка», Український Католицький Університет, Львівський інститут банківської справи Університету банківської справи НБУ, Львівська філія Європейського університету, Державний вищий навчальний заклад «Національний лісотехнічний університет України», Українська академія друкарства, Львівська комерційна академія, Львівський національний аграрний університет, Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Львівський державний університет внутрішніх справ, Львівський університет бізнесу і права, Львівський інститут Міжрегіональної академії управління персоналом, Львівський державний університет фізичної культури, Львівський інститут економіки і туризму, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, Львівський інститут менеджменту.