Ректор Володимир Мельник прозвітував про діяльність Університету упродовж року

25 травня 2017 року під час засідання Конференції трудового колективу Ректор, професор Володимир Мельник представив звіт про діяльність Львівського національного університету імені Івана Франка впродовж травня 2016-травня 2017 рр.

Ректор детально проаналізував основні аспекти наукової, інноваційної, навчальної, виховної, міжнародної, адміністративно-господарської та інших ділянок роботи Університету, акцентуючи увагу на здобутках академічної спільноти ЛНУ ім. Івана Франка і викликах, перед якими постав Університет.

Володимир Петрович зазначив, що Львівський університет уже традиційно є одним із лідерів серед ВНЗ України за кількістю поданих заяв від абітурієнтів, що є беззаперечним свідченням престижу і якості надання освітніх послуг в Університеті. Загалом у 2016 році охочі навчатися в Університеті подали 59 306 заяв, що на понад 3 тисячі більше, аніж у 2015 році. При цьому Ректор Університету відзначив збільшення кількості абітурієнтів зі східних, південних і центральних областей України.

«Широка географія вступників свідчить про те, що Львівський університет має авторитет у всій Україні і є одним із найпріоритетніших навчальних закладів для здобуття вищої освіти», – зазначив Володимир Петрович.

Водночас Ректор Університету наголосив, що упродовж останнього часу стрімко зростає конкуренція на ринку надання освітніх послуг і відзначав необхідність активізації профорієнтаційної роботи працівників Університету, а також потребу удосконалення навчальних планів та програм.

Акцентуючи увагу на освітній діяльності Університету, Володимир Мельник розповів про процес ліцензування та акредитації, а також відзначив упровадження внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності. За словами Ректора, в основу розробки системи забезпечення якості покладено Стандарти і рекомендації щодо забезпечення якості в європейському просторі вищої освіти (Standards and Guidelines for Quality Assurance in the European Higher Education Area, ESG). Із використанням цих стандартів в ЛНУ ім. Івана Франка провели аналіз сильних і слабких сторін університетської системи освіти, а також можливостей, що відкриваються при її удосконаленні.

«Ми прагнемо, щоб внутрішня система забезпечення якості освіти була дієвим засобом удосконалення навчально-виховного процесу в Університеті й, враховуючи усі особливості факультетів і кафедр, дозволяла нам об’єктивно  оцінювати якість освітніх послуг, які надає Університет», – зазначив Володимир Мельник, закликавши долучатися до удосконалення системи.

Окрему увагу Ректор зосередив на працевлаштуванні студентів, зазначивши що співпраця із роботодавцями – один із пріоритетних напрямів роботи факультетів і відповідних відділів Університету. За словами Володимира Петровича, упродовж звітного періоду в ЛНУ ім. Івана Франка відбулися численні заходи, спрямовані на налагодження тісної взаємодії Університету із провідними компаніями, метою якої є допомога випускникам у пошуку роботи й адаптація молоді до сучасних вимог ринку праці.

Аналізуючи науково-дослідну та інноваційну діяльність Університету, Ректор, зокрема, відзначив активну роботу ЛНУ ім. Івана Франка у провадженні наукових досліджень. Так,  у 2017 році Університет веде наукові дослідження за 71 темою (36 фундаментальних тем, 5 прикладних тем, 5 наукових розробок молодих вчених, 2 науково-технічні розробки, 1 тема за державним замовленням, 6 тем зі збереження об’єктів, що становлять національне надбання України, 2 теми за міжнародними договорами (усі затверджені Міністерством освіти і науки України), 4 госпдоговірні теми і 10 міжнародних ґрантів).

Також Володимир Петрович відзначив позитивну тенденцію збільшення фінансування наукової роботи з державного бюджету України і з інших джерел. Зокрема, у 2017 році очікувані надходження з бюджету становлять 17,5 млн. грн. (з них 4 млн. грн. для підтримки об’єктів, що становлять національне надбання України), що майже втричі більше, ніж у 2015 році.

Окрім того, Ректор розповів про інші показники наукової діяльності Університету, зазначивши, що упродовж звітного періоду в ЛНУ ім. Івана Франка відбулися численні всеукраїнські і міжнародні конференції, а вчені Університету активно представляли свої дослідження у наукових журналах.

Упродовж року Університет двічі нагороджений за публікаційну активність у найпрестижніших наукометричних базах даних: відзнакою Лідер науки України 2016 Web of Science МОН та компанією Thomson Reuters і відзнакою Scopus Awards Ukraine МОН та компанії Elsevier.

Активна робота вчених Університету відображена у престижних рейтингах. Зокрема, станом на квітень 2017 року за індексом Гірша Львівський національний університет імені Івана Франка є четвертим у рейтингу вищих навчальних закладів України.

З великою приємністю Володимир Петрович відзначив наукові і професійні здобутки студентів і викладачів Університету. «Станом на травень 2017 року 43 наші студенти стали переможцями та призерами Всеукраїнських студентських олімпіад і Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із природничих, технічних і гуманітарних наук», – зазначив Володимир Мельник, додавши, що науковці Університету також одержали високі державні та міжнародні відзнаки і звання.

Також Ректор приділив увагу патентній діяльності вчених Університету і співпраці з науковими інституціями України і світу.

Важливим напрямком роботи Університету традиційно є виховна і культурна діяльність. Представляючи звіт, Ректор наголосив на численних заходах, які організовує Університет і важливій ролі, яку вони відіграють у процесі формування національної пам’яті і виховання молоді на засадах високої моралі, духовності та патріотизму.

Окремо Ректор відзначив спортивні досягнення студентів і викладачів Університету, а також розповів про реформування видавничої діяльності ЛНУ ім. Івана Франка.

Також Володимир Петрович наголосив на позитивній динаміці розвитку міжнародної співпраці Львівського університету, розповівши, зокрема, про нові угоди з академічними установами різних країн світу. Загалом Львівський університет на основі укладених угод співпрацює із 147 вищими навчальними закладами й установами з 38 країн світу. Важливим елементом міжнародної співпраці також є участь Університету у програмах «Темпус», «Еразмус Мундус», «Еразмус+» та інших проектах, спрямованих на розвиток академічної мобільності й інтеграції України у світове наукове й освітнє співтовариство.

Активну міжнародну діяльність Університету підтверджують численні іноземні гості. Так, упродовж звітного періоду ЛНУ ім. Івана Франка відвідали 272 представники 17 країн світу. Водночас 796 викладачів, працівників, студентів та аспірантів Університету мали змогу побувати у 39 країнах світу.

Також Володимир Мельник відзначив розвиток ІТ-сфери. За його словами, упродовж звітного періоду тривала активна робота над удосконаленням й упорядкуванням усіх елементів веб-ресурсів Університету. Окрім того,  Ректор відзначив пріоритетність розвитку електронного навчання й налагодження активної роботи науковців Університету в мережі Інтернет.

Аналізуючи господарську роботу Університету, Володимир Петрович зазначив, що, попри несприятливі економічні обставини, упродовж звітного періоду Університетові вдалося провести численні ремонтні роботи у проблемних корпусах.

На завершення Ректор Володимир Мельник подякував колективу Університету за сумлінну і віддану працю і висловив сподівання, що спільними зусиллями академічна спільнота Університету зможе подолати всі труднощі й продовжить розвивати освітній і науковий потенціал Львівського національного університету імені Івана Франка.

В обговоренні звітної доповіді Ректора взяли участь представники факультетів та коледжів Університету, які резюмували, що у звіті Ректора охоплено й проаналізовано всі сфери життєдіяльності Університету. Відтак, делегати конференції трудового колективу ЛНУ ім. Івана Франка затвердили представлений звіт і схвалили діяльність професора Володимира Мельника на посаді Ректора Університету.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото