Ректори Львівського національного університету імені Івана Франка та Агрійського університету імені Ібрагіма Чечена  (Туреччина)  підписали угоду про академічну співпрацю

У рамках офіційного візиту делегації Агрійського університету імені Ібрагіма Чечена (Турецька Республіка) до Львівського національного університету імені Івана Франка 26 квітня 2016 року відбулась зустріч ректорів Володимира Мельника та Ірфана Аслана, у якій також взяли участь проректори українського й турецького університетів Телат Янік і Марія Зубрицька та декан філологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Святослав Пилипчук.

Після обговорення концептуальних питань, пов’язаних із налагодженням українсько-турецької академічної співпраці, сторони досягли домовленостей і підписали партнерську угоду та протокол намірів щодо співробітництва в рамках програми академічної мобільності «Mevlana».

«Стратегічне партнерство України й Туреччини – це не декларативні заяви, а конкретні кроки, які підтверджують взаємовигідність відносин обох держав на різних рівнях. Успішна співпраця Львівського національного університету імені Івана Франка з турецькими університетами дає підстави говорити про перспективу її розвитку й у майбутньому. Переконаний, що той досвід академічного діалогу, який ми маємо з університетами Сакар’я та Біледжик, допоможе нам у розширенні співробітництва також з іншими турецькими університетами», – зазначив Ректор Володимир Мельник.

Ректор Агрійський університет імені Ібрагіма Чечена подякував українським колегам за гостинний прийом і дружню атмосферу зустрічі та висловив сподівання на взаємопідтримку ініціатив академічних спільнот обох університетів. Ірфан Аслан також наголосив, що Агрійський університет зараз активно розвиває співпрацю з вищими навчальними закладами та науковими інституціями Центральної та Східної Європи в рамках Еразмус+ та програми академічних обмінів «Mevlanа».

Додамо, що ЛНУ ім. Івана Франка вже є партнером проекту програми «Mevlana» з університетом Сельчук (м. Сельчук) у Туреччині. Окрім того, наш Університет також співпрацює зі Стамбульським університетом, університетами Сакар’я та Біледжик, з Українсько-турецьким культурним центром «Сяйво», а відтепер і з Агрійським університетом імені Ібрагіма Чечена.