Ректори Львівського та Поморського університетів обговорили перспективи поглиблення співпраці

Ректор Поморського університету в Слупську, професор Роман Дрозд і професор кафедри аксіологічних основ освіти Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині Марек Мельник 29 червня 2016 року відвідали Львівський національний університет імені Івана Франка, де зустрілися з Ректором, професором Володимиром Мельником, проректором із науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марією Зубрицькою, деканом історичного факультету, професором Романом Шустом.

Сторони обговорили перспективи поглиблення співпраці між університетами, зосередивши увагу головно на питаннях видання подвійних дипломів, академічної мобільності, обмінів студентами, стажування викладачів, а також роботи над спільними науковими й освітніми проектами.

Ректор Володимир Мельник зазначив, що налагоджена українсько-польська міжкультурна комунікація стимулює до створення проектів, над якими разом працюватимуть викладачі та студенти, молоді та досвідчені науковці обох університетів.

«Для того, аби співпраця була успішною та результативною, вона має бути симетричною», – підкреслила проректор Марія Зубрицька.

Ректор Роман Дрозд зауважив, що Поморська академія в Слупську інтенсивно співпрацює з українськими навчальними закладами. «Маємо підписано близько 20 договорів з українськими університетами. Стараємось, щоб ті угоди, які маємо, були дієвими», – сказав він і подякував українським колегам за активний розвиток співробітництва Львівського та Поморського університетів та висловив надію на його продовження й у майбутньому.

Додамо, що ректор Поморського університету в Слупську, професор Роман Дрозд – єдиний ректор у Польщі українського походження. Він є активним учасником українсько-польського діалогу. Проблематика наукових праць професора Романа Дрозда стосується української національної меншини в Польщі в ХХ -ХХІ ст. та польсько-українських відносин згаданого періоду. Він є автором і співавтором кількох десятків книг і близько ста наукових статей, виданих у Польщі,  Україні, а також у США.

Нагадаємо, що 2015 року було підписано угоди про співпрацю Львівського національного університету імені Івана Франка з Поморською академією в Слупську та Вармінсько-Мазурським університетом в Ольштині.