Вчена рада Львівського національного університету імені Івана Франка 28 січня 2015 року одноголосно ухвалила рішення про відкриття факультету педагогічної освіти. З лютого 2015 року в Університеті функціонує новий факультет – факультет педагогічної освіти.

Основою для такого інституційного зростання стали кафедра початкової та дошкільної освіти і кафедра корекційної педагогіки та інклюзії, які формувались на давніх педагогічних традиціях вагомих наукових здобутках та інноваціях у лоні Педагогічного коледжу.

У липні 2013 року ліцензію на підготовку бакалаврів спеціальностей «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Корекційна освіта», «Соціальна педагогіка»  було передано на філологічний факультет Університету з метою створення нового факультету педагогічного профілю. Два роки здійснювався прийом на цей факультет, гартувались студентські активи, розроблялось навчально-методичне забезпечення та інтенсифікувалась наукова робота. Було проведено низку конференцій, семінарів, студентських конкурсів і різноманітних культурно- мистецьких заходів, у тому числі міжнародних.

Третьою в структуру факультету педагогічної освіти ввійшла загальноуніверситетська кафедра загальної та соціальної педагогіки, яка славиться значним науковим доробком, функціонуючи у складі Університету вже понад сімдесят років. Загалом в Університеті викладання педагогічних дисциплін розпочалось ще 205 років тому.

Структурними підрозділами факультету також є Ресурсний центр з інклюзивної освіти, створений у 2010 році, та науково-дослідна педагогічна лабораторія «Арт-терапевтичний центр творчого розвитку дитини», яка функціонує з 2008 року.

На факультеті педагогічної освіти навчається майже 600 студентів денної та заочної форм навчання бакалаврату і магістратури. На перспективу планується відкриття нових магістерських програм із різних спеціальностей і спеціалізацій, у тому числі й міждисциплінарних, а також аспірантури.