Різдвяні дискусії-2015

12 січня 2015 року на кафедрі теоретичної фізики Університету розпочались традиційні «Різдвяні дискусії», які цьогоріч присвячені 110-річчю від дня народження професора Василя Степановича Міліянчука.

«Дев’ятнадцятий рік поспіль, починаючи з 1997 року нас об’єднують так звані «Різдвяні дискусії», які щороку збирають все численнішу аудиторію», – зазначив завідувач кафедри теоретичної фізики, професор Іван Вакарчук. Відкриваючи захід, Іван Олександрович привітав усіх із новорічно-різдвяними святами та побажав здоров’я, злагоди в сім’ї та миру в країні.

«Різдвяні дискусії-2015» присвячені видатному науковцю, знаному фізику, завідувачу кафедри теоретичної фізики (1945 – 1958рр.), професору Василю Міліянчуку, який зробив значний вклад у розвиток фізичної науки у Львівському університеті, в Україні й у світі», – розпочав засідання професор Іван Вакарчук.

Детальніше життєвий і професійний шлях професора Василя Міліянчука окреслив доцент кафедри фізики твердого тіла фізичного факультету Олександр Попель у доповіді «Професор Міліянчук і фізичний факультет Львівського університету». Олександр Михайлович закцентував увагу на кількох важливих датах у біографії професора Міліянчука, а саме: 1935 році, коли Василь Степанович перебував у відрядженнях в Інституті фізики Варшавського Університету, Інституті фізики в Вільнюсі та Інституті фізики в Лейпцигу. Ключовим періодом професійного становлення Василя Міліянчука доповідач назвав  часовий відтинок від 1945 до 1958 року, коли професор перебував на посаді завідувача кафедри теоретичної фізики Львівського державного університету імені Івана Франка. «Василь Міліянчук розробив теорію впливу неоднорідних полів на характер атомних спектрів, а також паралельно займався низкою важливих питань квантової електродинаміки і загальної теорії квантових полів. Безсумнівно, що своєю діяльністю професор Міліянчук сформував особливий дух на нашому факультеті, і я маю велике сподівання, що він ніколи не зникне», – резюмував Олександр Попель.

До «Різдвяних дискусій» долучилась і внучка професора Василя Міліянчука Христина, яка виступила з доповіддю про «Гідриди інтерметалічних сполук».

У відкритті засідання також взяв участь директор Астрономічної обсерваторії Університету, доктор фізико-математичних наук Богдан Новосядлий із доповіддю на тему: «Темна енергія на космологічних та астрофізичних масштабах: властивості та проблеми ».

«Різдвяні дискусії» триватимуть до 13 січня 2015 року.

Світлини: Ірини Кузьми Більше фото