Розпочала роботу Міжнародна наукова конференція «Молодь і поступ біології»

10 квітня 2018 року у головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття і пленарне засідання ХIV Міжнародної наукової конференції студентів та аспірантів «Молодь і поступ біології». Цьогоріч наукове зібрання присвятили 185-й річниці від дня народження видатного біолога, географа, лікаря, засновника Зоологічного музею Львівського університету Бенедикта Дибовського.

Роботу конференції організували Львівський національний університет імені Івана Франка, Західний науковий центр НАН України та МОН України, Поморська академія в Слупську (Польща), Товариство прихильників Львівського університету (США) та конференц-бюро Львівської міської ради (в рамках програми «Львів науковий»). Організатори зазначають, що основна мета заходу – сприяння активному спілкуванню обдарованої молоді, яка працює над розвитком біологічної науки.

Пленарне засідання розпочав проректор з наукової роботи, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський, який  закцентував увагу на видатній ролі Бенедикта Дибовського у науковому світі й відзначив важливість конференції для подальшого активного розвитку біологічної науки у Львівському університеті.

«Широкий спектр питань, з якими стикається сьогодні біологія як наука, представлений у програмі конференції: об’єктами ваших досліджень є рослини і тварини, люди і мікроорганізми та багато іншого. В рамках конференції ви маєте нагоду представити свої здобутки й ознайомитися із напрацюваннями колег, зокрема, й у таких стратегічно важливих галузях як екологія та біотехнології. Радий, що наша конференція зібрала науковців не лише з різних міст України, але також із закордону», – звернувся Роман Гладишевський до учасників і додав, що активна комунікація молодих науковців з різних країн світу відкриває нові перспективи для нових спільних наукових досліджень і реалізації масштабних проектів.

Також учасників наукового засідання привітав ректор Поморської академії в Слупську Збігнєв Осадовський. Зокрема, він побажав студентам та аспірантам плідної роботи й наголосив, що приклад активної наукової діяльності Бенедикта Дибовського може бути взірцевим для молодого покоління вчених та дослідників.

Надалі в рамках пленарного засідання наукові доповіді представили директор Зоологічного музею ЛНУ ім. Івана Франка Ігор Шидловський  («Життєвий шлях і науковий доробок Бенедикта Дибовського»), ректор Поморської академії в Слупську Збігнєв Осадовський («Гарячі джерела Байкальського регіону Сибіру»), професор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Ростислав Білий  («Позаклітинні нейтрофільні пастки та їх роль у гомеостазі та патології»), завідувач кафедри фізіології людини і тварин ЛНУ ім. Івана Франка, професор Володимир Манько («Адаптаційна здатність мітохондрій. Нові критерії оцінки та їхнє застосування»), професор Університету Зєльоної Гури Христина Валінська («Ландшафтне управління та оптимізація заходів щодо поліпшення умов проживання на мінеральній базі в Новогроді Бобранському») і докторант Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Олег Лущак («Трансгенераційні наслідки пізнього розмноження: нові погляди на основі мультиоміки»).

Яскравим доповненням першого дня конференції стала книжкова виставка, яку розгорнули у Науковій бібліотеці Університету. В експозиції, зокрема, представлено численні публікації Бенедикта Дибовського про Байкал та його фауну, про риб Прибалитики та словники діалектів айнів, зібрані Б. Дибовським. Деякі з видань є справжньою бібліографічною рідкістю.

Додамо, що в рамках наукового зібрання упродовж трьох днів молоді науковці презентуватимуть усні та стендові доповіді у секціях: «Ботаніка й інтродукція рослин», «Біофізика», «Біохімія», «Генетика та біотехнологія», «Екологія», «Зоологія», «Мікробіологія, вірусологія та імунологія», «Молекулярна та клітинна біологія», «Фізіологія людини і тварин, біомедицина». Представлення доповідей відбуватиметься за конкурсним принципом, а відтак переможців нагородять підручниками і навчальними посібниками Львівського університету та англомовними виданнями, наданими Українсько-американським доброчинним фондом «Сейбр-Світло».

Загалом у конференції беруть участь студенти та аспіранти з різних міст України, а також з Польщі, Білорусії, Молдови, Чехії, Австрії та Азербайджану.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото