Розпочала роботу осіння школа з кримінального процесу

У рамках проекту «Допомога правничим школам із просування прав людини». 30 вересня 2015 року на юридичному факультеті Університету відбулось відкриття осінньої школи з кримінального процесу. Упродовж трьох днів 22 викладачів із 16 вишів України прослухають лекції, які стосуються нового Кримінально-процесуального кодексу України, обговорять проблемні питання щодо належної правової підтримки притягнених до кримінальної відповідальності осіб, аналізуватимуть судові рішення, а також спробують знайти нові методи для вирішення проблемних питань під час навчального процесу у вищій юридичній школі.

Національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Ступницька під час відкриття заходу детально ознайомила учасників із програмою осінньої школи з кримінального процесу та побажала їм плідних дискусій, нових ідей, що в перспективі допоможуть вдосконалити вивчення правових дисциплін в Україні.

Від адміністрації факультету привітала гостей Університету заступник декана юридичного факультету з навчально-виховної роботи Роксолана Лемик: «Ця зустріч – добра нагода для вдосконалення навиків викладання, адже саме через навчальний процес ми отримуємо знання. Сподіваюсь, що завдяки таким заходам втілення новітніх стандартів правової школи відбуватиметься швидше і якісніше».

Менеджер проекту Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» Кетеван Цхомелідзе зазначила, що «з 1995 року, відколи Україна стала членом Ради Європи, є необхідність у створенні належного Кримінально-процесуального кодексу. Сьогодні, коли проект кодексу перебуває на фінальній стадії розробки перед нами стоять нові виклики: імплементація нового закону, моніторингова місія, належне навчання учасників судового процесу згідно з цим Кримінально-процесуальним кодексом. Саме тому вважаю, що такі зустрічі є необхідністю для України, яка прагне побудувати нову європейську правову систему».

У рамках заходу відбулась презентація навчального посібника професора Леоніда Лобойка та Олександра Банчука «Кримінальний процес», що вийшов друком за підтримки проекту ОБСЄ «Підтримка розвитку юридичної освіти та освіти з прав людини в Україні». За словами Наталії Ступницької, «методологічною основою посібника є викладання правничих доктрин, принципів та інститутів, на яких базується кримінальне право, у поєднанні з прикладами зі судової практики, наведенням статистичних даних, прикладів з історії та законодавчих баз».