Делегація Гумбольдтського університету (м. Берлін, Німеччина) у складі: проректора з навчальної роботи та міжнародних відносин, професора, доктора Міхаеля Кампер-ван ден Бугаарда; декана факультету мистецтв, професора, доктора Хельги Швальм; професора східнослов’янських літератур і культур, професора, доктора Сюзанни Франк; регіонального директора по Центральній і Східній Європі, доктора Стефана Карча 10 березня 2016 року відвідала Львівський національний університет імені Івана Франка.

Учасники делегації взяли участь у годинній зустрічі з проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марією Зубрицькою, деканом факультету іноземних мов Володимиром Сулимом, завідувачем кафедри міжкультурної комунікації та перекладу Аллою Паславською, доцентом кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Оленою Галетою, старшим викладачем кафедри українського прикладного мовознавства Лесею Антонів і координатором міжнародних проектів Оксаною Краєвською.

Під час діалогу з німецькими колегами представники Університету закцентували увагу на результатах першого етапу реалізації угоди про співпрацю. Зокрема, йшлося про розширення діапазону спеціальностей для активізації студентської мобільності,  що дозволить  більшій кількості студентів взяти участь в академічних обмінах у рамках програми фахової підготовки.

Згідно з домовленостями, уже в травні цього року група магістрів філологічного факультету спеціалізації «Українська мова як іноземна» під керівництвом старшого викладача кафедри українського прикладного мовознавства Лесі Антонів викладатимуть українську мову в Гумбольдтському університеті. А в липні німецькі студенти  зможуть взяти участь у літній школі з україністики, що вже майже 20 років поспіль працює на базі ЛНУ ім. Івана Франка, де вони матимуть можливість не лише вивчати українську мову, а й розширити свої знання  про Україну на лекціях з історії, економіки, культури, політики, літератури; зустрітися з відомими українцями; помандрувати українськими Карпатами й іншими мальовничими місцями Західної України; насолодитися незабутньою атмосферою Львова і відчути справжню гостинність українців.

Окрім того, у контексті розмови про участь університетів-партнерів у міжнародних проектах сторони обговорили питання, пов’язані з поглибленням фінансування. Університети України та Німеччини мають на меті звертатись до структур ЄС з метою залучення коштів до реалізації спільних програм.

Додамо, що в рамках візиту до Львівського університету проректор з навчальної роботи та міжнародних відносин, професор, доктор Міхаель Кампер-ван ден Бугаард прочитав студентам лекцію на тему: «Не реакціонер: поетична ілюзорність Йозефа Рота».

На завершення свого перебування у Львівському університеті гості із зацікавленням ознайомились з його історією, відвідавши Музей історії Університету.

Нагадаємо, що 10 вересня 2014 року було підписано угоду, що передбачає зміцнення освітніх, наукових і культурних зв’язків із німецькими університетами через розширення й поглиб­лення існуючої співпраці між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Університетом імені Гумбольдта (м. Берлін).