Шестеро науковців стали Заслуженими професорами Львівського університету

Щороку до Дня Університету відомим ученим, професорам, які присвятили своє життя служінню науці й Університету, присвоюють звання «Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка». Це офіційна відзнака та вшанування особистих заслуг професорів перед Університетом: їхнього внеску в розвиток науки й освіти, довголітньої наукової, освітньої та громадської діяльності.

Дипломи «Заслуженого професора Львівського університету» цьогоріч отримали шестеро науковців: доктор юридичних наук, професор кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права Зорислава Ромовська; доктор біологічних наук, завідувач кафедри генетики та біотехнології Віктор Федоренко; доктор хімічних наук, декан хімічного факультету, професор Ярослав Каличак; доктор географічних наук, завідувач кафедри грунтознавства і географії грунтів Степан Позняк; доктор філологічних наук, завідувач кафедри української лвтератури імені акад. Михайла Возняка, професор Тарас Салига; доктор філологічних наук, завідувач кафедри перекладознавства та контрастивної лінгвістики ім. Григорія Кочура, професор Роксолана Зорівчак.

Від імені заслужених професорів Університету зі словами вдячності за високу відзнаку звернулась до членів Вченої ради Роксолана Зорівчак.

«У цей урочистий день – ще одна урочисто-щемлива хвилина. У голові шугають думки, а серце заповнюють чуття. Найперше почуття – це  велика любов і шана до рідної нації та  рідного краю, де здобули свободу й незалежність і можемо  мати дійсно національний університет», – розпочала свій емоційний виступ Роксолана Петрівна.

Професор зауважила, що «як вихованці Львівського університету ми щасливі, бо росли й виховувались у цьому Франковому інтелектуалізмі, а відтак навчились шанувати мову  та історичну пам’ять як найбільші обереги нації». «Ми – щасливі ще й тому, що одержали це дуже високе звання у подвійно ювілейний рік нашого Патрона – Івана Франка», – додала Роксолана Зорівчак.

Інструментальну композицію Поля Моріа «Токатта» подарував заслуженим професорам Університету дует бандуристок Народної капели бандуристок «Зоряниця».