Шевченківський вечір на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій

Кожного, хто заходив після четвертої пари 29 березня 2018 року у корпус факультету електроніки та комп’ютерних технологій Львівського університету зустрічали звуки скрипки, бандури та баяна, які линули з однієї із аудиторій. Коридори були заповнені веселими але заклопотаними студентами у вишиванках. Одні пошепки повторювали слова віршів, інші збуджено спілкувались або робили селфі на телефони.

Йшла підготовка до Шевченківського вечора, присвяченого 204-й річниці з Дня народження Великого Кобзаря та урочистого вшанування пам’яті Василя Стуса, на якому мала приємність бути присутньою й авторка цих рядків.

О 17.00 всі учасники Вечора зайшли в 1-у аудиторію і пролунали величні слова пісні «Реве та стогне Дніпр широкий», яку підхопили глядачі.

Вступним словом розпочав Шевченківський вечір організатор дійства, автор його сценарію, доцент кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій Іван Хвищун.

Приємно, що на свято зі своїми художніми номерами завітали гості – працівники Українського католицького університету, а також професійні музиканти та співаки.

У залі, окрім студентів, викладачів та працівників факультету, були гості з інших факультетів, викладачі і студенти Природничого коледжу, батьки та друзі учасників Вечора. На імпровізованій сцені, яка була прикрашена портретом Шевченка у вишитому рушнику і невеликою виставкою книг, розмістилися понад три десятки студентів факультету та професійних виконавців.

У своїх виступах студенти розповідали про основні віхи життєвого шляху Тараса Шевченка, його дитячі роки, викуп з кріпацтва, його мандрівки Україною, творчість, арешт та заслання. Ці розповіді були проілюстровані значною кількістю слайдів із автопортретами Поета, творами живопису і графіки Великого Кобзаря, портретами його друзів та сучасників.

Студенти натхненно, хвилююче читали вірші Шевченка «Мені однаково», уривки з поем «Гайдамаки», «Гомоніла Україна», «І мертвим і живим…», які не втрачають актуальні в наш час. Слухаючи їх, мимоволі з’явилося відчуття гордості за нашу молодь.

Також до глибини душі зворушило трепетне, неймовірно схвильоване виконання віршів гості з УКУ Ірини Скоропадської (Стецької), зокрема, поеми «Розрита могила».

На Вечорі прозвучали пісні «Зоре моя вечірняя», «По діброві вітер виє», «Бандуристе, орле сизий» (за участю бандуристки Галинки Романишин – студентки-магістра 5-го курсу факультету електроніки та комп’ютерних технології).

Солістка хору «Нескорені» Ярослава Гунько чудово виконала пісню «Така її доля». Пісні звучали у супроводі баяніста Івана Кука, а також скрипальки – студентки 1-го курсу Лілі Сковронської.

Друга частина вечора була присвячена вшануванню пам’яті ще одного сина української землі – Василя Стуса, який у своєму поетичному слові втілив дух нашого народу.

Студенти ознайомили присутніх з біографією поета, прозаїка, перекладача, Героя України Василя Стуса. Прозвучали його ранні вірші, а також відомий його твір, присвячений пам’яті художниці Алли Горської. Студенти розповіли про зустріч Василя із сім’єю Ігоря та Ірини Калинців у 1972 році, прозвучав його вірш «Про Львів».

Читання віршів, написаних поетом в неволі, супроводжувалось показом слайдів про життя українського поета, зокрема, про заслання в Магаданську область, а також про останні роки його життя, загибель у таборі особливого режиму на Уралі і перепоховання його праху в Україні.

Надзвичайно щиро, майстерно і схвильовано декламувала вірші Василя Стуса викладач УКУ Андріяна Баран.

Згадувалось про шестидесятників, прозвучали страшні цифри довоєнних втрат українських письменників, поетів, митців, української інтелігенції.

На завершення Вечора учасники і всі присутні виконали «Заповіт».

Приємно, що на заході був присутній проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський, який після завершення програми вечора висловив подяку студентам-учасникам, гостям, організаторам й усім присутнім, які знайшли час прийти на вечір і тим самим висловити свою любов і шану двом великим синам українського народу.

Висловлюю і я щиру подяку усім-усім, хто долучився до проведення цього заходу, і особисто Івану Олександровичу Хвищуну за його невтомну ініціативу, за цікаві та змістовні вечори, за те, що з кожним разом до їхнього проведення залучає все ширше коло студентів, за його натхненну і невтомну працю у вихованні нашої молоді.

Світлини: Андрія Козія та Максима Олексіва Більше фото