Школярі Бібрки відвідали Львівський університет

З метою популяризації хімічних знань 6 березня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася зустріч з учнями 9-11 класів Бібрської ЗОШ I-III ступеня імені Уляни Кравченко. З учнями і вчителями Цимбалою Г.В., Тимчишин О.С. та керівником хімічного гуртка Кіцак О.Л. зустрілись викладачі кафедри неорганічної хімії, доценти Зелінська О.Я. та
Шпирка З.М.

Доцент Оксана Зелінська розповіла школярам про історію і сучасність Львівського університету та хімічного факультету, ознайомила майбутніх абітурієнтів  з умовами вступу на хімічний факультет Університету. Більш детально Оксана Ярославівна зупинилась на історії та науково-педагогічній діяльності колективу кафедри неорганічної хімії, досягненнях Львівської кристалохімічної школи, керівником якої є член-кореспондент НАН України, доктор хімічних наук, завідувач кафедри неорганічної хімії, проректор з наукової роботи Університету, професор Роман Гладишевський.

Доцент Зіновія Шпирка розповіла учням про важливість хімічних знань, роль хімічних речовин і їхніх взаємних перетворень у повсякденному житті людини, побуті, промисловості, народному господарстві. Вона наголосила, що для успішного засвоєння основ хімічної науки неабияке значення має навчальний експеримент, адже побачивши дослід можна запам’ятати і зрозуміти набагато більше про те чи інше явище, процес та речовину. «Хімічний хамелеон», «Виверження вулкану», «Золотий дощ», «Дим без вогню», «Сніг у колбі», «Лисячий хвіст», «Фараонові змії», «Таємне стає явним» – невеликий перелік дослідів, які продемонструвала учням інженер кафедри Левицька В.В. Коментуючи досліди, Зіновія Шпирка ставила учням проблемні запитання, залучала їх до спільного обговорення, з’ясовуючи сутність досліду й у такий спосіб активізуючи їхню розумову роботу.

На завершення зустрічі учнів ознайомили з роботою навчальних лабораторій кафедри неорганічної хімії і провели екскурсію музеєм кафедри, у якому представлені взірці різноманітних хімічних речовин та їхніх сполук, моделі кристалічних ґраток окремих речовин, многогранники, колекції мінералів та речовин, синтезованих студентами.

Більше фото